Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-10-09: Finał Świętokrzyskiego Quizu Historycznego "Gramy dla Niepodległej"
SukcesyWspaniale spisała się nasza reprezentacja w Wielkim Finale Świętokrzyskiego Quizu Historycznego "Gramy dla Niepodległej", który odbył się w środę, 9 października br. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
W rozgrywce finałowej wzięło udział 30 zespołów z 13 powiatów woj. świętokrzyskiego.
Konkursy eliminacyjne i quiz finałowy, były podzielone na dwie kategorie tematyczne. Pierwsza z nich dotyczyła odzyskania niepodległości przez Polskę i składała się z 30 pytań, natomiast druga była o połowę krótsza i odnosiła się do 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
LO w Kazimierzy Wielkiej reprezentowali: Adam Bączek 2a, Klaudia Buras i Jakub Dera z 2c pod opieką nauczyciela historii, p. Kazimierza Maja.
Nasi uczniowie zwyciężyli w eliminacjach powiatowych, a w finale, po zaciętej walce - dosłownie na pojedyncze punkty - drużyna naszego Liceum wywalczyła trzecie miejsce. Laureaci otrzymali nagrody w postaci sprzętu multimedialnego oraz patriotycznej gry planszowej „Droga do Niepodległości — Szlakiem I Kompanii Kadrowej”.

Relacja i fotografie na portalu "Echo Dnia"

Admin dnia 09.10.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Roman, Ludomir, Makary
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.115s
Content