Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-04-16: Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
Sukcesy
Wielki sukces odniósł Patryk Podziomski uczeń-absolwent klasy IIIa, uzyskując tytuł laureata I stopnia z przedmiotu fizyka w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”. Sukces jest tym większy, że zdobył w finale olimpiady 99 pkt. na 100 możliwych.
Patryk rozwiązał niemalże bezbłędnie wszystkie pięć zadań, które były do rozwiązania podczas zawodów finałowych, które rozgrywane były na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Do zawodów finałowych zakwalifikowano 129 uczniów z całej Polski.
Uzyskanie tak znakomitego wyniku było możliwe dzięki umiejętnemu połączeniu pracy ze zdolnościami Patryka oraz jego zainteresowaniem fizyką.
Kiedy po zakończeniu nauki w klasie drugiej zaproponowałem Patrykowi, aby rozważył możliwość udziału olimpiadzie z fizyki od razu wyraził zgodę – mówi nauczyciel fizyki w Liceum Włodzimierz Kruszyński opiekun Patryka. Przygotowania do udziału w olimpiadzie rozpoczęliśmy jeszcze w wakacje poprzedzające klasę trzecią i kontynuowaliśmy nieprzerwanie do finału olimpiady.
Aby zostać zakwalifikowanym do zawodów centralnych Patryk musiał przebrnąć przez zawody na szczeblu szkolnym, następnie na szczeblu okręgowym. Obie te eliminacje Patryk przeszedł bez problemu chociaż zadania na szczeblu okręgowym były trudne.
Po wyjściu Patryka z sali konkursowej wspólnie dokonaliśmy analizy zadań i byłem już wtedy pewny , że Patryk uzyska bardzo wysoki wynik, ale czekaliśmy na oficjalne wyniki... Zostały one ogłoszone w dniu 16 kwietnia 2019 r. Wtedy to przyszła wspaniała wiadomość o wielkim sukcesie. Patryk otrzymał zaświadczenie z Akademii Górniczo Hutniczej potwierdzające jego wielki sukces .
Jest to również sukces opiekuna i sukces szkoły. Gala wręczenia dyplomów laureatów Olimpiady odbędzie się w dniu 17 czerwca podczas uroczystości, która odbędzie się na uczelni.

Dzięki temu sukcesowi Patryk ma już zapewniony indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów na AGH. Patryk chce w przyszłości budować roboty. Swoje marzenia będzie mógł zrealizować rozpoczynając studia na kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn.

Cieszę się bardzo z sukcesu Patryka, cieszę się z tego, że nasza wspólna praca, nasze cotygodniowe spotkania zaowocowały tak dużym sukcesem – dodaje dyrektor Włodzimierz Kruszyński, nauczyciel Patryka.

Admin dnia 16.04.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content