Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-04-26: Zakończenie zajęć edukacyjnych klas III
WydarzeniaNa uroczystości zakończenia zajęć klas maturalnych w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrektor Włodzimierz Kruszyński i wicedyrektor Joanna Wrzesień, nauczyciele, a wśród nich wychowawcy klas trzecich – Agnieszka Buczak, Agnieszka Sambór i Iwona Stankiewicz-Siudak, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i trzecioklasiści. Do klas trzecich w roku szkolnym 2018/19 uczęszczało 72 uczniów, wszyscy ukończyli szkołę z wynikiem pozytywnym.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu.
Spotkanie prowadził p. dyrektor Włodzimierz Kruszyński. Po powitaniu zebranych, zwrócił się do uczniów klas trzecich. Podziękował im za wspólną, 3-letnią pracę i życzył powodzenia na egzaminach maturalnych, a także pomyślnego rozwoju w sferze zawodowej i osobistej.
W dalszej kolejności głos w imieniu klas młodszych zabrała Aleksandra Radosz (2a) - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Życzyła powodzenia na maturze, realizacji marzeń i stawiania sobie wciąż nowych celów i wyzwań.
W imieniu maturzystów słowa podziękowania wygłosili Gabriela Leśniak i Mateusz Bucki. Dziękując za wspólne 3 lata szkolnego życia, przytoczyli słowa Steve'a Jobsa "Jedyną drogą do tworzenia wielkich rzeczy, jest kochanie tego, co się robi".
W dalszej kolejności dyrektor wręczył świadectwa ukończenia z wyróżnieniem wyjątkowej grupie absolwentów, którzy uzyskali średnią 5,00 i wyżej. W tym roku takie świadectwo uzyskała siódemka dziewcząt. Oprócz świadectw otrzymały także listy gratulacyjne dla swoich rodziców.
Świadectwa z wyróżnieniem ze średnią poniżej 5,00 uzyskała w tym roku 11-osobowa grupa maturzystów. Oni także otrzymali świadectwa z rąk dyrektora i zostali nagrodzeni zasłużonymi oklaskami. Przy wręczaniu świadectw asystowała wicedyrektor szkoły - p. Joanna Wrzesień.
Następnie nagrodami książkowymi zostali uhonorowani absolwenci, którzy: uzyskali wyróżniające wyniki w nauce, odnieśli największe sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, brali udział w występach artystycznych i angażowali się w pracę społeczną, reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym.
Dyplomy z podziękowaniami otrzymali maturzyści za udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, bardzo dobre wyniki w nauce, pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły. Wręczenia nagród i dyplomów dokonali wychowawcy klas.
Liczną, 30-osobową grupę, wyróżniła opiekunka Klubu "Hades" - p. Beata Niebylicka. Wręczając dyplomy podziękowała za całokształt pracy na rzecz Klubu i wyraziła nadzieję, że "ciąg dalszy nastąpi".
Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Kruszyński odczytał i przekazał pisemne podziękowania dla rodziców, którzy wspierali naszą szkołę w organizacji i realizacji jej różnych zadań.
Po wyprowadzeniu sztandaru część oficjalna się zakończyła. Andrzej Kocerba tradycyjnie wykonał pamiątkowe klasowe zdjęcia na schodach wejściowych do szkoły, a następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych klasach. W trakcie tych spotkań otrzymali świadectwa ukończenia, były pożegnania, łzy wzruszenia, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli.
Dziękujemy za wspólne trzy lata, życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!
Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba

Admin dnia 27.04.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content