Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-02-22: III Festiwal Piosenki i Poezji Miłosnej
HadesDnia 22 lutego 2019r. odbył się w naszym LO III Festiwal Piosenki i Poezji Miłosnej, do którego zaproszeni zostali uczniowie klas III gimnazjów i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych.
Do udziału zgłosiło się siedem uczestniczek, pięć wokalistek i dwie recytatorki.
Inauguracji festiwalu dokonał Pan Dyrektor Włodzimierz Kruszyński, serdecznie witając młodych artystów, życząc również udanych występów.

Dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom zarówno w recytacji, jak i w popisach wokalnych, a jurorzy: Beata Niebylicka, Agnieszka Sambór – nauczycielki LO i pan profesor Zbigniew Janik – emerytowany nauczyciel muzyki w LO mieli trudny orzech do zgryzienia przy ocenie występów.
Oczekiwanie na werdykt jury wypełniły występy uczennic LO oraz poczęstunek w kawiarence.
Ostatecznie po burzliwej dyskusji miejsce pierwsze przypadło Gabrieli Stokłosie z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, która zaśpiewała wielki przebój Lionela Richie „Hello”. Drugie miejsce zajęła Nikola Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu z piosenką „Tamta miłość” Doroty Osińskiej. Trzecie miejsce zajęły dwie osoby: Natalia Przytuła z kazimierskiego gimnazjum oraz Natalia Jaros z Ogniska Muzycznego w Złotej. Wyróżnienie przypadło Martynie Woźniak z Ogniska Muzycznego w Złotej.
W kategorii recytacja obie uczestniczki – Alicja Przebieracz i Alicja Kozik z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej - spisały się świetnie i otrzymały nagrody za pierwsze miejsce.
Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gadżety elektroniczne ufundowane przez Liceum.
Podziękowania otrzymali również opiekunowie: pani Jolanta Michałowska, pani Anna Gącik, pan Wiesław Tomal i pan Sebastian Gaweł.
Na zakończenie dyrektor Włodzimierz Kruszyński zaprosił wszystkich do udziału w kolejnej, IV edycji Festiwalu oraz na Dzień Otwarty LO w kwietniu.
Relacja: Beata Niebylicka
Forografie: Katarzyna Najman

Admin dnia 22.02.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Roman, Ludomir, Makary
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.115s
Content