Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2018-12-14: Hadesowe Zaduszki 2018
HadesW dniu 14 XII odbyła się 20 edycja Zaduszek poświęcona pamięci i twórczości Stefanii Grodzieńskiej. Młodzież pod opieką Marioli Czarny przygotowała inscenizacje kilku miniatur teatralnych napisanych przez Stefanię Grodzieńską w cyklu ,,Kawałki męskie, żeńskie i nijakie”. Były to scenki z życia małżeńskiego brawurowo zagrane przez uczniów. Jak zwykle wykazali się nie tylko talentem, ale mieli świetne własne pomysły inscenizacyjne.

Gwiazdą wieczoru była Wiktoria Wojas – to wybitna aktorka, charyzmatyczna,zawsze zaznaczająca swoją osobowość, czaruje widzów. Zresztą grała w większości scen. W rolach Jej mężów i kochanków, wystąpili uczniowie klasy III c; Michał Chmielewski, Mateusz Bucki, Daniel Kania. To weterani sceny, toteż budzili powszechny aplauz publiczności swoją grą. Niezwykłe kreacje stworzyły w scence ,,Ząb” Natalia Pluta i Aleksandra Fucia. Cieszy bardzo fakt, że rośnie kolejne pokolenie aktorów, gdyż w programie wzięli udział także uczniowie klasy I b- Mariola Kmita, Magdalena Rogala, Kinga Tkaczyk i Emil Gajosiński. Ich świetny debiut pozwala przypuszczać, że tradycje hadesowe będą kontynuowane. W programie wzięły także udział cudowne siostry Kozioł Emilia i Nikola, ich , zaśpiewana w duecie, piosenka ,, A kto się kocha w Tobie?” poruszyły do głębi prawdą i artyzmem przekazu. Dopełnieniem było wykonanie wiersza A. Świrszczyńskiej przez Klaudię Wrzesień, jej pojawienie się na scenie budzi zawsze wyjątkowe wzruszenia, bo nie dość , że ciekawie interpretuje teksty, to jeszcze uzupełnia to szczególnym image - szkolna Kalina Jędrusik, jak nic.
Osobny akapit należy poświęcić naszym muzycznym wirtuozom gry na saksofonie i pianinie- Dariuszowi Gałce i Dominikowi Kocińskiemu. Męskie granie w ich wykonaniu to przeżycie dla publiczności. Przenoszą w inny świat, świat sztuki, poruszają serca.
Podziękowania dla niezastąpionego Dominika Kieljana, pomocny jak zawsze przy wszystkich technicznych sprawach, jego sumienność, odpowiedzialność i zaangażowanie pozwala być spokojnym o przebieg każdej uroczystości organizowanej w szkole.
Na widowni Pan Dyrektor W. Kruszyński, Pani Dyrektor J. Wrzesień, nauczyciele, przyjaciele, znajomi, młodzież, rodziny aktorów - to dla nich ten spektakl, a oklaski to wystarczające zadośćuczynienie za naszą pracę. Dziękujemy aktorom za występ, widzom za obecność i wsparcie.
Relacja: Mariola Czarny [fotoreportaż]

Admin dnia 15.12.2018 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content