Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2018-06-20: Turniej "Historia i Tradycja MK Hades"
Hades„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”
Tym hasłem rozpoczęliśmy w dniu 20.06.2018 roku międzyklasowy turniej zatytułowany "Historia i Tradycja Młodzieżowego Klubu Hades" wpisujący się w cykl działań z okazji 50-lecia Klubu.

Wielu z nas zanim trafiło do tej szkoły, słyszało o istnieniu Hadesu. W kronikach hadesowych możemy odszukać zdjęcia swoich rodziców, sąsiadów, a nawet dziadków. Na tym właśnie polega niezwykłość, ciągłość i żywotność hadesowych tradycji, które należy pielęgnować.
A zatem każda z klas swoim uczestnictwem w turnieju wpisała się na karty hadesowych dziejów.
A zapis dotychczasowych dziejów hadesowych donosi, że:
"Były również puste tygodnie, kiedy zajęć w podziemiach nie było w ogóle. Powody tego były różne, ale jedynym usprawiedliwieniem, do wiadomości potomnych, niechaj będą... remonty." No cóż, jak wszyscy doskonale wiemy, nasz Hades na kolejny po prostu sobie zasłużył. Liczy bowiem już 50 lat. Tak więc zmagania klas odbywały się wyjątkowo na sali gimnastycznej.
Każda klasa otrzymała trzy zadania:
1. Wykonanie plakatu promującego MK Hades
2. Zaprezentowanie wywiadu z Osobowością Hadesu, której życie w znaczący sposób splotło się z Klubem.
3. Przygotowanie wiersza, piosenki lub scenki teatralnej nawiązującej do tradycji i historii Klubu.
Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pan dyrektor Włodzimierz Kruszyński, pani wicedyrektor Joanna Wrzesień oraz pani profesor Mariola Czarny.
Do zmagań konkursowych przystąpiliśmy w kolejności wskazanej drogą losowania i w efekcie po obradach jury usłyszeliśmy werdykt.
Zwyciężyła klasa IIc, drugie miejsce zajęła klasa IIa, trzecia lokata przypadła klasie Ia, natomiast pozostałe klasy otrzymały dyplomy uznania.
Nagrodą dla zwycięskiej klasy okazał się bon na jeden wrześniowy dzień wolny od odpowiedzi ustnych z wszystkich przedmiotów, ustalony z P. Dyrektorem z dwudniowym wyprzedzeniem.
Turniej przygotowała i nad całością czuwała opiekunka Hadesu Agnieszka Sambór, która była również pomysłodawczynią tej formy zmagań.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do rozwijania swoich talentów na deskach MK Hades, który już od września odnowiony, otworzy przed nami swoje podwoje.
Relacja: Agnieszka Sambór
Fotografie: Andrzej Kocerba

Admin dnia 20.06.2018 Drukuj
Imieniny obchodzą
Roman, Ludomir, Makary
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.125s
Content