Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2017-11-24: Hadesowe Zaduszki 2017
Hades

W piątek, 24 listopada 2017r. o 17.00 odbyła się
19. edycja Hadesowych Zaduszek,

które poświęcone były życiu i twórczości Stanisława Barańczaka. Klasa IIc pod opieką Marioli Czarny i Wiktorii Wojas - reżyserek spektaklu - wykazała się niezwykłym talentem. Uczniowie nie tylko "unieśli” trudne teksty Poety, ale zrobili spektakl magiczny. Na sali był komplet widzów. Zasłuchanych, zapatrzonych. To był piękny program. Muzyka w wykonaniu Dariusza Gałki , Kacpra Kani, Filipa Maja pozwoliła przenieść się w świat poezji i była dużym atutem widowiska. A recytacje i inscenizacje - były nie tylko niewymuszone i swobodne, ale odkrywcze artystycznie - to dzieło: Kamila Adamczyka, Klaudii Adamczyk, Buckiego Mateusza, Michała Chmielewskiego, Oli Fuci, Oli Gałęziowskiej, Kasi Janas, Ludwiki Kabat, Daniela Kani, Weroniki Kwiecień, Gabrysi Leśniak, Poli Mazur, Klaudii Nowak, milczącego kelnera Patryka Sambóra, Wiktorii Widłak, Wojas Wiktorii, Patryka Bieniasa ( to uczeń klasy Ib) i Natalii Klimczyk (klasa IIIb). Młodzież jest bardzo utalentowana, pokazali dojrzałość i pasję. Ogromne gratulacje dla nich, dla ich poświęcenia, pomysłowości, odwagi i zaangażowania - poziom prezentacji mistrzowski. Piękną dekorację przygotowały Oliwia Kapa, Oliwia Wójcik, Patrycja Towarek. Przygotowane przez Wiktorię Wojas podkłady muzyczne włączali Szymon Lis (IIId) i Olaf Kapa (IIIa), tradycyjnie obsługujący sprzęt nagłośnieniowy.
Kolejne Zaduszki Poetyckie za rok. Już teraz zapraszamy do udziału absolwentów, aktorów, recytatorów z lat wcześniejszych. Rok 2018 jest Rokiem Herberta, od Herberta Zaduszki startowały, to będzie piękna coda, dlatego bardzo bym pragnęła, aby wystąpili w nich aktorzy z poprzednich edycji.
Marzy mi się, że na 20 Jubileuszowych Zaduszkach pojawią się wszyscy moi przyjaciele - od ławki, od serca, od pogaduch, od połajań, od „spotkań (jak to mówił Barańczak) powierzchnią mózgu”.
Mariola Czarny

[fotoreportaż]

Admin dnia 24.11.2017 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content