Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2017-03-24: II spotkanie z absolwentami naszego Liceum
HadesII spotkanie z absolwentami naszego Liceum, czyli nowa tradycja zapoczątkowana w ubiegłym roku, miało miejsce w Hadesie 24 marca. Na początku spotkania uczciliśmy minutą ciszy zmarłą polonistkę naszego liceum Panią Profesor Emilię Molską, założycielkę Klubu Hades, wieloletnią opiekunkę Klubu, dobrego ducha licealnej sceny, autorkę setki programów, wiernego widza i inspiratorkę wielu działań Klubu, także już po odejściu na emeryturę.
Następnie wystąpili uczniowie klasy IId w świetnie zagranej humoresce Joe Alexa "Zginiesz Ty i pchły Twoje”. Ta parodia czarnego kryminału została zagrana nie po raz pierwszy na scenie Hadesu, ale za każdym razem budzi uznanie. Karolina Zapart, Oliwia Bojko, Rafał Stępień i Jakub Bijak zachwycili pomysłami inscenizacyjnymi, a dzięki scenografii przygotowanej przez Kamilę Zając i Weronikę Kocerbę przenieśliśmy się do mieszczańskiego Londynu, bawiąc się setnie. Całość zapowiadała oryginalnie Julia Maj. Aktorzy popisali się fenomenalnie.
Potem na scenie pojawili się zaproszeni goście, a prowadzenie programu przejęły Magdalena Żarek i Aleksandra Bulińska. Naszymi gośćmi byli Paulina Koziara, Marcin Magier, Sylwia Papier i Marta Wąs. Tematem spotkania było - Życie z pasją. Tego dotyczyły zadawane gościom pytania, ale nasi goście, czyli ludzie z pasją i temperamentem po swojemu przeobrazili to spotkanie, skracając dystans, opowiadając, żartując, wciągnęli innych w swoje światy. Paulina opowiadała o podróżach, o swoim blogu, o wyborach, decyzjach, o szukaniu swojego sposobu na życie. Jej naturalność, takt, kultura słowa robiły duże wrażenie. Sylwia dzieliła się swoimi wrażeniami z pracy na uczelni, jest doktorantką na UJ, mówiła o swoich pasjach społecznikowskich, organizowanych wystawach, pracy w teatrach, trudno pojąć, jak daje radę to ogarnąć, wulkan energii. Marcin - inżynier z duszą humanisty opowiadał, jak potrafi godzić różne dziedziny, projektowanie z podróżami, pracę z nauką na studiach magisterskich, jak planuje swoją przyszłość, były zwycięzca konkursów retorycznych potrafił opowiadać ze swadą godną Prof. Miodka. A Marta, no coż Marta to gwiazda, dawała taki popis śpiewu, taki popis wdzięku, taki popis humoru, że wszyscy byliśmy pod wrażeniem, bo potrafi zająć sobą widzów, zachwycić, w sposób taki nieuchwytny, a nieodparty. To cecha prawdziwego artysty. Gratulujemy naszym Gościom i dziękujemy za to spotkanie.

Został także rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Fotograficzny:
I miejsce otrzymało zdjęcie Oliwii Wójcik, II miejsce przyznano zdjęciu Klaudii Nowak, III miejsce dla zdjęcia autorstwa Weroniki Kwiecień. Nagrody dla zwycięzców zostaną przekazane. Nagrody zdobyli też uczniowie biorący udział w głosowaniu, Julia Maj i Rafał Stępień.
Nie sposób tu nie podziękować wszystkim uczniom klasy IId, którzy pomagali przy przygotowaniu spotkania, to taka niewdzięczna rola, napracować się, a laury przypadają tym przed kurtyną, a to właśnie dzięki naszym szarym eminencjom wszystko zagrało, bufet, poczęstunek, wystawa, stroje aktorów, muzyka, projektor, dziękujemy: Wiktorii Bała, Darkowi Nowakowi, Szymonowi Lisowi, Szymonowi Godziszowi, Danielowi Kusak, a także innym pomagającym.
Ostatnia część spotkania to były już typowe hadesowe swobodne pogaduszki w podgrupach, czyli to, co niektórzy lubią najbardziej, bo Hades sprzyja takim serdecznym rozmowom, zwierzeniom i planom, zwłaszcza, że za równy rok 50-lecie powstania Klubu i wszystkich Hadesiaków zapraszamy do zgłaszania pomysłów, jak świętować ten Jubileusz.
Relacja: Mariola Czarny
Fotografie: Daniel Kusak (2d) i p. Łukasz Łuszczyński

Admin dnia 25.03.2017 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content