Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2016-02-19: I Konkurs Poezji i Piosenki Miłosnej dla gimnazjalistów
HadesDnia 19 lutego 2016r. Młodzieżowy Klub Hades działający przy Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej otworzył swoje podwoje przed utalentowanymi artystycznie Gimnazjalistami, zapraszając do zmagań słowno-recytatorskich w I Konkursie Poezji i Piosenki Miłosnej. Patronat na konkursem objął Starosta Powiatu Kazimierskiego Pan Jan Nowak.
Na zaproszenie odpowiedziało, zgłaszając się do konkursu, po siedmioro wokalistów i recytatorów z sześciu okolicznych gimnazjów: z Koszyc, Opatowca, Topoli, Wielgusa, Cieszków oraz Kazimierzy Wielkiej.
Inauguracji konkursu dokonał Pan Dyrektor Włodzimierz Kruszyński, podkreślając, że scena Hadesu zawsze mile gościła młodych artystów. Wyraził również przekonanie, że rozpoczęta inicjatywa odbywać się będzie cyklicznie, wchodząc na stałe do tradycji naszego Liceum. Następnie korzystając z okazji, iż wśród widowni obecny był zdobywca II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”, uczeń klasy Ib naszego Liceum - Szymon Świeca, Pan Dyrektor wręczył mu dyplom i nagrodę.

….Bo od kolebki do grobu
Człek wzdycha — nie wie, do czego…..


Słowami poezji i brzmieniem muzyki starano się wyrazić walentynkowe uczucie i odkryć potęgę drzemiącą w magicznym słowie…MIŁOŚĆ.
Poziom konkursu okazał się być bardzo wysoki. Każdy wykonawca prezentował własną interpretację utworu, odkrywając w czasie jego wykonania olbrzymie pokłady talentu.
Jury w składzie Panie Beata Niebylicka, Agnieszka Sambór oraz Ireneusz Górski – muzyk z Kazimierskiego Ośrodka Kultury stanęło przed trudnym zadaniem, starając się wyłonić pierwsze lokaty.
Laur zwycięstwa w kategorii PIOSENKA przyznano Aleksandrze Pobiega z Cieszków, która wykonała utwór „Love injected”. Siła głosu młodej wokalistki sprawiła, że zadrżały nie tylko serca, ale nawet mury.
Oczarował swym wykonaniem również duet sióstr: Emilia i Nikola Kozioł z Opatowca w piosence „Miłość rośnie wokół nas”, zajmując miejsce drugie.
Trzecią lokatę uzyskała, również pochodząca z Opatowca Nikola Wróbel, wykonując utwór „To nie Ja”.
Wyróżnienie przyznano Nikoli Krzyżanowskiej z Koszyc, która wystąpiła z piosenką „My Heart Will Go On”

W kategorii POEZJA najbardziej lirycznie zaprezentowała utwór Anny Terleckiej „Pieśni Anny z Krakowa” Gabriela Leśniak z Opatowca, zajmując miejsce pierwsze.
Miłosne wyznanie zdradzone w poezji Adama Asnyka „Ja ciebie kocham” pozwoliło Kindze Oracz z Opatowca zdobyć miejsce drugie.
Aurę refleksji i zadumy udało się rozsnuć zdobywczyni trzeciego miejsca - Klaudii Wrzesień z kazimierskiego gimnazjum, która urzekła, recytując utwór Witolda Wirpszy „Miłość”
I jeszcze raz za Adamem Asnykiem liryczne wyznanie „Ja ciebie kocham” powtórzyła Zuzanna Kolanoś z Kazimierzy Wielkiej, otrzymując wyróżnienie.
W przerwie konkursu zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać laureatów szkolnego Festiwalu Poezji i Piosenki Miłosnej, który odbył się już po raz czwarty w piątek 12 lutego.
Wręczenia nagród dokonali Pan Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego Michał Bucki, Pan Włodzimierz Kruszyński Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej oraz jury. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy obdarowani zostali cennymi nagrodami w postaci płyt CD ze składankami najnowszych przebojów, płytami DVD z klasyką filmową, „ Pamiętnikami Kulinarnymi Ponidzia i Powiśla”, kalendarzami ściennymi na rok 2016 oraz słodyczami.

Tuż przed „bisami” zabrał głos Pan Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego Michał Bucki, gratulując wszystkim artystom i podkreślając jak cenne i w przyszłości przydatne mogą okazać się tego rodzaju zmagania, szczególnie, gdy odbywają się na deskach szkolnego klubu Hades. Uchylił przy tym rąbka tajemnicy, że sam pierwsze kroki przed audytorium stawiał w tym miejscu.
Na zakończenie wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek do szkolnej kawiarenki.

Relacja: Agnieszka Sambór [fotoreportaż]

Admin dnia 22.02.2016 Drukuj
Imieniny obchodzą
Franciszka, Dominik, Katarzyna, Brunon
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content