Studniówka w roku 2016 na pewno przejdzie do historii w nadzwyczajny sposób. Po raz pierwszy bowiem w 70-letniej historii naszej szkoły bal odbył się poza liceum, w lokalu ”Euforia” w Kazimierzy Małej. Punktualnie o godzinie 19 licznie zebranych gości powitali prowadzący część oficjalną Karolina Zachariasz i Szymon Jurołajć. Po kilku zdaniach wprowadzenia wypowiedzieli tradycyjną formułę „Poloneza czas zacząć!”. I tu niespodzianka! W pierwszej parze pojawili się pan dyrektor Włodzimierz Kruszyński i pani wicedyrektor Joanna Wrzesień. Za swój występ otrzymali gorące brawa. Widać było, że widownia z aplauzem przyjęła ten gest, który zapewne stanie się nową tradycją studniówkową.
Kolejne klasy zaprezentowały swoje układy „chodzonego”. Chłopcy w eleganckich wieczorowych strojach, dziewczęta we wspaniałych kreacjach – miło było patrzeć, a niektóre osoby trudno było rozpoznać. Właściwie tego wieczoru powinno się mówić „panie i panowie maturzyści”.
Po odtańczeniu polonezów rozpoczęła się część oficjalna. Prowadzący powitali gości: dyrektora Włodzimierza Kruszyńskiego i wicedyrektor Joannę Wrzesień, starostę powiatu kazimierskiego, pana Jana Nowaka, dyrektora PZEAS w Kazimierzy Wielkiej, pana Wojciecha Kałata, wychowawczynie klas trzecich: Barbarę Paś i Lidię Kałat (3a), Agnieszkę Buczak (3b), Katarzynę Najman (3c) oraz Iwonę Stankiewicz-Siudak (3d), grono pedagogiczne oraz nauczycieli emerytowanych. Szczególnie ciepło powitano rodziców oraz uczniów klas trzecich i ich gości.
Oficjalnego rozpoczęcia balu dokonał dyrektor Włodzimierz Kruszyński. W swoim wystąpieniu jeszcze raz podziękował wszystkim za przybycie. Podkreślił, że nazwa lokalu „Euforia” wróży świetną zabawę. Zaznaczył, że bal studniówkowy to pierwszy z wielu egzaminów, jakie czekają maturzystów w przyszłości i już dziś mogą się wykazać dorosłością i odpowiedzialnością. Życie, w które wkraczają będzie od nich wymagać mądrości i dokonywania świadomych wyborów. Życzył wszystkim zdania matury z jak najlepszym wynikiem, dostania się na wymarzone studia i wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów. Na zakończenie życzył wszystkim świetnej zabawy i oficjalnie ogłosił rozpoczęcie Studniówki 2016.
Do mikrofonu został zaproszony Starosta Kazimierski. W swojej wypowiedzi pan Jan Nowak dołączył się do wypowiedzianych wcześniej słów. Również życzył wszystkim wspaniałego, udanego balu. Podkreślił także, że po dzisiejszej zabawie czeka już na trzecioklasistów poważne wyzwanie – egzamin maturalny, którego wynik jest często kluczem do rozwoju własnej kariery.
Nadszedł czas na podziękowania dla wychowawców. Jak powiedzieli prowadzący, to oni dali uczniom w klasie pierwszej symboliczną „nić Ariadny”, dzięki której nie pogubili się w labiryncie szkolnych zdarzeń. Przy akompaniamencie piosenki „Cisza i wiatr” w wykonaniu Neli Nocoń wychowawczynie otrzymały kwiaty i podziękowania.
W imieniu wychowawców głos zabrała pani Agnieszka Buczak. Podkreśliła, że właściwie jest z całej piątki jedyną przedstawicielką humanistów i dlatego… złoży życzenia matematyczne: 100 dni do matury, 100 maturzystów – więc musi być 100% zdanych matur na 100%, co zostało przyjęte gromkimi brawami.
Podziękowania otrzymali także wszyscy nauczyciele naszego liceum w postaci symbolicznej róży oraz piosenki „Świecie nasz” w wykonaniu Natalii Oleś.
Podziękowania dla rodziców zostały wyrażone piosenką „Kołysanka” (Markowska/Perfect) w wykonaniu Neli Nocoń i Maćka Parady. Zabierając głos w imieniu rodziców, pani Iwona Gącik powiedziała, że dzieci zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziców. Choć czasami sprawiają kłopoty, to rodzicielska miłość nieustannie nakazuje nieść wsparcie i troskę. Za ciepłe słowa, w imieniu wszystkich rodziców p. Iwona odebrała kwiaty i serdeczne podziękowania wręczone przez Aleksandrę Przecherę i Dawida Gącika.
W imieniu klas pierwszych i drugich głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Oktawia Wrzesień (2c, wiceprzewodnicząca S.U.). Podziękowała starszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzony w szkole czas oraz żeby ostatnie 100 dni nauki zaowocowały sukcesem na egzaminie maturalnym. Do życzeń słownych dołączył się Piotr Parada (2b, przewodniczący S.U), wykonując piosenkę „Wędrówką życie jest człowieka”.
Podziękowania i kwiaty otrzymały także panie Magdalena Bucka i Maria Kabat, które przygotowały układy taneczne poloneza dla każdej z klas.
Aby wprowadzić wszystkich w magiczny nastój balu, piosenkę „Piąty bieg” wykonała Natalia Oleś.
Kończąc część oficjalną Karolina i Szymon podziękowali za uwagę i słowami „Jak się bawić, to się bawić, duszę sprzedać, frak zastawić!” - zaprosili wszystkich do całonocnej zabawy.
Dalsza część balu również obfitowała w wiele atrakcji. Pamiątkowe fotografie na poważnie i na wesoło, gdyż do dyspozycji uczestników była „fotobudka”. Tort studniówkowy pomnożony przez pięć: dla każdej klasy maturalnej oraz dla grona pedagogicznego. W krojeniu tortów wzięli udział wychowawcy i przewodniczący klas oraz dyrektor i zastępca dyrektora. O północy zaś Szymon Jurołajć, Tomasz Tomczyk, Jakub Szuba, Wojciech Chećko, Wojtek Maciąg i Konrad Wypych zaprezentowali szkolną rzeczywistość w krzywym lustrze kabaretu. Skecz „Wywiadówka” w ich wykonaniu wzbudził chóralne wybuchy śmiechu widzów, a występ został okraszony dwiema piosenkami zaprezentowanymi przez zespół muzyczny.
Nade wszystko zaś królowała dobra muzyka, a przy dobrej muzyce – świetna zabawa. Ostatni goście opuszczali salę balową po godzinie 6 rano. Sprawdziły się więc życzenia – zabawa trwała do białego rana.
Mimo obaw i wątpliwości pierwsza studniówka poza murami szkoły okazała się imprezą udaną. Dziękujemy rodzicom za świetną organizację! Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!
Część oficjalną występami ubarwili wokaliści: Nela Nocoń, Natalia Oleś i Maciej Parada. W chórkach wystąpiły: Katarzyna Bawoł, Jagoda Szumilas, Justyna Maj, Patrycja Sambur i Natalia Zmarlak. Akompaniował zespół w składzie: Konrad Wypych – gitara elektryczna, Jakub Szuba – gitara rytmiczna, Sebastian Gaweł – gitara prowadząca oraz gościnnie uczniowie klas drugich: Piotr Parada – perkusja i Tomasz Kura – gitara basowa. Nagłośnienie zrealizował Tomasz Tomczyk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Relacja: Andrzej Kocerba
Fotoreportaż część 1 (fot. Andrzej Kocerba)
Fotoreportaż część 2 (fot. Andrzej Kocerba)