Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2015-06-11: II Turniej Matematyczny
SukcesyTurniej matematyczny jest konkursem organizowanym w ramach współpracy matematyków szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego i kazimierskiego. Adresowany jest on do uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych, w dwóch kategoriach tj. klasy o profilu mat.-fiz. oraz klasy w których realizowany jest rozszerzony program nauczania matematyki, ale w nieco okrojonym zakresie. Rywalizacja odbywa się na dwóch poziomach z podziałem na uczniów klas pierwszych oraz klas drugich.
Jego celem jest popularyzacja wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań młodzieży.
W finale tegorocznego Turnieju matematycznego wśród laureatów znalazło się trzech uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej.
W kategorii dedykowanej uczniom klas mat-fiz I miejsce zdobył Krystian Rokita kl.IIa, a na drugiej pozycji uplasował się uczeń tej samej klasy Jarosław Blady -nauczycielką obu uczniów jest prof. Lidia Kałat.
Najwyższe miejsce wśród uczniów klas pierwszych nie matematycznych zajęła uczennica kl. Id Ilona Kuciak- nauczyciel prof. Małgorzata Kosałka. Oprócz cennych nagród jakie otrzymali, równie ważne jest zwycięstwo dzięki któremu mogą czuć się najlepszymi matematykami w powiecie buskim i kazimierskim.

Wygrana ucieszyła nie tylko wyżej wymienionych uczniów i ich nauczycieli. Z ich sukcesu cieszą się wszyscy w klasie. Koledzy i koleżanki zgodnie podkreślają, że nie są nim zaskoczeni, ponieważ mimo skromności jaka cechuje Jarka, Krystiana i Ilonę ich zdolności matematyczne od dawna są dobrze znane, a pomoc z ich strony na jaką mogą liczyć osoby mające problemy z matematyką nieoceniona. Wszyscy troje swoją przyszłość wiążą oczywiście z matematyką planując w przyszłości studia na kierunkach technicznych. Zanim to jednak nastąpi będą próbować swoich sił w kolejnych konkursach i olimpiadach.
Życzymy im więc dalszych sukcesów.
[Relacja: Lidia Kałat][Fotoreportaż: Małgorzata Kosałka]

Admin dnia 12.06.2015 Drukuj
Imieniny obchodzą
Roman, Ludomir, Makary
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.114s
Content