Nawigacja
e-dziennik Harmonogram Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Dokumenty szkolne Dyżury nauczycieli Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Rada Rodziców Ubezpieczenie Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Deklaracja dostępności
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Doradztwo zawodowe Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2009-02-21: Rekrutacja na rok szkolny 2009/10
WażneZapewniamy naukę na wysokim poziomie, dzięki doświadczonej i wykształconej kadrze nauczycielskiej oraz dobrze urządzonym pracowniom z nowoczesną pracownią komputerową (dostawa lato 2007), cała szkoła pracuje w sieci lokalnej z szybkim łączem internetowym.
Naszym uczniom oferujemy szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających wszechstronny rozwój zainteresowań i uzdolnień.
Mamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę wraz z czytelnią oraz Internetowym Centrum Internetowo-Multimedialnym (dostawa sierpień 2006).
Uczniowie mający problemy z dojazdem mogą mieszkać w Bursie Międzyszkolnej (100 m od szkoły, tel. 0-41-35-21-701).
Liceum plasuje się na wysokiej 12 pozycji w województwie świętokrzyskim w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych 2009 (czytaj więcej).

Uczeń naszej szkoły może się uczyć następujących języków obcych:

* język angielski
* język niemiecki
* język rosyjski
* język łaciński


Przewidujemy w roku szkolnym 2009/10 naukę w klasach z rozszerzonym zakresem nauczania przedmiotów:

* matematyka, fizyka, informatyka
* biologia, chemia, fizyka
* język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
* język angielski, matematyka, geografia
* j. polski, matematyka, historia


Podstawa prawna (wybrane fragmenty):
Decyzja
Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
z dnia 26 stycznia 2009 roku w sprawie zasad, trybu oraz terminów rekrutacji i składania dokumentów do publicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w województwie świętokrzyskim na rok szkolny 2009/2010


Na podstawie § 23 pkt 2, 3, 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 roku w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232 z późniejszymi zmianami) ustalam terminy rekrutacji i składania dokumentów oraz warunki naboru do publicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w województwie świętokrzyskim na rok szkolny 2009/2010.

[…]

II. Rekrutacja do publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum.

§ 2

1. Kandydaci przy wyborze szkoły mogą równocześnie składać dokumenty do nie więcej niż trzech szkół ponadgimnazjalnych.
2. Kandydaci, składając dokumenty do wybranej szkoły, posługują się kopiami świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczonymi przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył.
3. Szkoła macierzysta nadaje kolejne numery kopiom świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeniom. Na każdej stronie kopii należy umieścić adnotację „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, datę, pieczęć urzędową szkoły (okrągłą) oraz podpis i pieczęć imienną dyrektora szkoły lub upoważnionej przez niego osoby.

[…]

§ 3

Terminarz rekrutacji i składania dokumentów:

1. Od 4 maja do 16 czerwca 2009 r. – składanie dokumentów i podań o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży. Dyrektor szkoły przedłuża termin składania dokumentów o przyjęcie do szkoły, jeżeli w szkole zostały wolne miejsca.
2. Do 22 czerwca 2009 r. do godz. 15.00 – doręczenie przez absolwentów gimnazjów do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży kopii świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczonych przez dyrektora gimnazjum, które ukończył kandydat.
3. 23 - 24 czerwca 2009 r. – postępowania kwalifikacyjne komisji rekrutacyjno kwalifikacyjnych według przyjętych w szkołach procedur.
4. 25 czerwca 2009 r. godz. 12.00- ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży według załączonego wzoru. O kolejności na liście decyduje liczba uzyskanych punktów.
5. Do 29 czerwca 2009 r. do godz. 15.00 - kandydaci umieszczeni na listach przyjętych do publicznych szkół są zobowiązani potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole doręczając oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego. Niedoręczenie oryginału świadectwa i zaświadczenia do wybranej szkoły przez kandydata traktowane jest jako jego rezygnacja ze starania się o przyjęcie do wybranej wcześniej szkoły.
6. 30 czerwca 2009 r.- godz. 12.00 - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły na podstawie oryginałów świadectw i oryginałów zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, przedłożonych w szkole.
7. Do 2 lipca 2009 r. do godz.15.00 – kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranej szkoły, mogą ubiegać się o przyjęcie do innej szkoły, dysponującej wolnymi miejscami składając oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego. Oznacza to, że nie wolno w tych dniach tj. od 30 czerwca godz. 12.00 do 2 lipca godz. 15.00 przyjmować kopii tych dokumentów, gdyż kandydat stara się w tym terminie o przyjęcie do jednej szkoły.
8. 3 lipca 2009 r. – godz. 12.00 - ogłoszenie wyników rekrutacji uzupełniającej w szkołach, które w pierwszym terminie nie dokonały pełnego naboru.
9. Do 28 sierpnia 2009 r. – przeprowadzenie dodatkowej rekrutacji dla uczniów, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych przystąpili do egzaminu gimnazjalnego w dodatkowym terminie 3, 4 i 5 czerwca 2009 r. lub nie zostali przyjęci w terminie uzupełniającym do 3 lipca br.

§ 4

1. Przyjmuje się następujący sposób punktacji przy rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum:

1) egzamin gimnazjalny - maksymalnie 100 punktów (50 pkt za część humanistyczną i 50 pkt za część matematyczno-przyrodniczą)

2) oceny ze świadectwa ukończenia szkoły gimnazjalnej z j. polskiego, matematyki, j. obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu wybranego przez szkołę zgodnego z dalszym kierunkiem kształcenia z grupy przedmiotów humanistycznych lub matematyczno- przyrodniczych – maksymalnie 76 punktów.
Przy ustalaniu liczby punktów za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum stosujemy następujące przeliczenia:
celujący - 19 punktów
bardzo dobry - 15 punktów
dobry - 10 punktów
dostateczny - 5 punktów
dopuszczający - 2 punkty

3) osiągnięcia ucznia – maksymalnie 24 punkty:
a) ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem – 5 punktów
b) szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie:
• potwierdzone osiągnięcia – co najmniej na szczeblu wojewódzkim w konkursach wiedzy organizowanych przez kuratora oświaty:
- finaliści jednego konkursu przedmiotowego – 4 punkty
- finaliści dwóch lub więcej konkursów przedmiotowych -7 punktów
• zajęcie od 1 do 3 miejsca w konkursach tematycznych co najmniej na szczeblu wojewódzkim organizowanych przez szkoły i podmioty działające na terenie szkół - 4 punkty
• potwierdzone osiągnięcia sportowe - maksymalnie 3 punkty (zgodnie z wykazem dyscyplin zawartym w załączniku nr 1):
- na szczeblu powiatowym (rejonowym) – 2 punkty
lub
- co najmniej na szczeblu wojewódzkim – 3 punkty
• potwierdzone osiągnięcia artystyczne - maksymalnie 3 punkty
- na szczeblu powiatowym (rejonowym) – 2 punkty
lub
- co najmniej na szczeblu wojewódzkim – 3 punkty
• osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu rozumiany jako systematyczna, dobrowolna (co najmniej w okresie półrocznym), udokumentowana działalność wykonywana ochotniczo i bez wynagrodzenia, np. aktywna współpraca z domem dziecka, hospicjum, schroniskiem dla zwierząt, organizacjami charytatywnymi itp. – 2 punkty.

2. Laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej z jednego przedmiotu, przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów, o których mowa ust. 1.
3. Konkursami, o których mowa w ust.1, pkt 3 lit. b oraz w ust. 2 są konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, języka rosyjskiego, matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii, historii, informatyki oraz konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1945. Od Traktatu Ryskiego do Konferencji Poczdamskiej”.
4. Dla absolwentów gimnazjów zwolnionych z egzaminu gimnazjalnego przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży bierze się pod uwagę tylko liczbę punktów otrzymanych za oceny ze świadectwa o których mowa w ust. 1 pkt 2 i szczególne osiągnięcia ucznia wymienione w ust.1 pkt 3. Uzyskaną w ten sposób liczbę punktów należy pomnożyć przez 2.


[..]

§ 10

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania
Świętokrzyski Kurator Oświaty
Małgorzata Muzoł

Pełna treść powyższej decyzji oraz załącznik nr 1 (wykaz punktowanych dyscyplin sportowych) są dostępne do pobrania za strony internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach - wystarczy kliknąć tutaj.
Decyzja o zmianie powyższej decyzji dostępna jest tutaj


Wyznaczanie punktacji za świadectwo ukończenia gimnazjum:
Brane są pod uwagę oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu zgodnego z dalszym kierunkiem kształcenia z grupy przedmiotów humanistycznych lub matematyczno-przyrodniczych (w przypadku 2 lub więcej wybierany jest przedmiot z wyższą oceną), odpowiednio:

- klasa matematyka-fizyka-informatyka: fizyka lub informatyka,
- klasa biologia-chemia-fizyka: biologia, fizyka lub chemia,
- klasa j. polski-historia-wos: historia lub wos,
- klasa matematyka-geografia-język angielski: geografia,
- klasa j. polski-matematyka-historia: historia.


Wymagane dokumenty, jakie należy złożyć w sekretariacie szkoły:

* podanie (druk do pobrania w sekretariacie szkoły lub tutaj),
* świadectwo ukończenia gimnazjum (po ukończeniu szkoły)
* zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego (po ukończeniu szkoły)
* kartę zdrowia i szczepień (po ukończeniu szkoły)
* zaświadczenia o osiągnięciach olimpijskich, konkursowych i sportowych
* 2 fotografie

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły, osobiście lub telefonicznie (nr 0-41 352-13-01).

Admin dnia 21.02.2009 Drukuj
Imieniny obchodzą
Ilona, Jerzy, Wojciech
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content