Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Deklaracja dostępności
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-09-02: Inauguracja roku szkolnego 2019/20
WydarzeniaInauguracja roku szkolnego 2019/20 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej odbyła się w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Gościem spotkania był starosta kazimierski, pan Jan Nowak. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor Włodzimierz Kruszyński. Powitał po wakacjach wszystkich gości, nauczycieli oraz uczniów, szczególnie serdecznie zwracając się do pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym do kazimierskiego Liceum będzie uczęszczać 283 uczniów. Dyrektor podkreślił, że szkoła pod koniec ubiegłego roku szkolnego oraz w trakcie wakacji wzbogaciła się o dużą pulę nowoczesnego wyposażenia do wielu klas i pracowni, co znacząco zwiększa możliwości i szanse edukacyjne uczniów.

Zabierając głos, pan starosta Jan Nowak pogratulował uczniom wyboru dobrej szkoły, ważnej na edukacyjnej mapie powiatu i województwa. Życzył dobrego, satysfakcjonującego roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli.
Nie zabrakło chwili zadumy, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Temat ten poruszyli w swoich wypowiedziach wszyscy mówcy.
Gratulacje i okolicznościowe dyplomy otrzymali nauczyciele obchodzący okrągłe jubileusze pracy zawodowej: Agnieszka Lebda, Andrzej Kocerba, Małgorzata Kosałka, Edyta Kwiecień i Iwona Stankiewicz-Siudak.
Tradycyjnie również legitymacje uczniowskie wręczono uroczyście pierwszoklasistom, którzy w toku rekrutacji uzyskali najwyższe wyniki. Legitymacje wręczył dyrektor Kruszyński, asystowała wicedyrektor Joanna Wrzesień, a do gratulacji dołączył się pan starosta Jan Nowak.
Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły komunikaty i informacje porządkowe podała wicedyrektor Joanna Wrzesień.
Następnie przeszliśmy do budynku Liceum. Starsi uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Uczniów klas pierwszych powitał na sali gimnastycznej dyrektor Kruszyński, przedstawił wychowawców i podał podstawowe informacje organizacyjne. Następnie pierwszoklasiści udali się na "obchód szkoły", czyli zapoznanie z tym, co i gdzie.
Jutro pierwszy dzień zajęć dydaktycznych w nowym roku szkolnym. Wszystkim życzymy samych DOBRYCH SZKOLNYCH DNI, efektywnego PRZYSWAJANIA WIEDZY i mnóstwa SUKCESÓW - TYCH MAŁYCH I TYCH WIELKICH!
[fotoreportaż]

Admin dnia 02.09.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Bazyli, Eliza, Justyna, Elwira, Michał, Walery
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.115s
Content