Nawigacja
e-dziennik Harmonogram Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Dokumenty szkolne Dyżury nauczycieli Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Rada Rodziców Ubezpieczenie Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Deklaracja dostępności
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Doradztwo zawodowe Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-05-29: Dzień Otwarty 2019
WydarzeniaOBLĘŻENIE W SKŁODOWSKIEJ!!!!!!!
29 maja 2019 roku w Naszej Szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty.
Miał na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom.

W tym dniu naszą szkołę odwiedziła rekordowa ilość uczniów szkół podstawowych i placówek gimnazjalnych z Kazimierzy Wielkiej, Opatowca, Wielgusa, Ostrowa, Klimontowa, Skalbmierza, Czarnocina, Czyżowic, Cieszków, Topoli, Sokoliny, Bejsc, Cudzynowic, Kamieńczyc, Koczanowa, Działoszyc, Dzierążni.
W sumie odwiedziło nas 309 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów!!!
W krótkim czasie szkolny parking zapełnił się autokarami, samochodami, motocyklami i rowerami potencjalnych uczniów naszego LO. Przybyłych gości w progach szkoły witała Patronka Szkoły Maria Curie-Skłodowska wraz z mężem Piotrem Curie, w rolę których wcielili się Magdalena Rogala i Kamil Stanek z klasy Ib.
Przyszłych licealistów przywitał na sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Włodzimierz Kruszyński, który zaprezentował ofertę edukacyjną dla 3-letniego i 4-letniego liceum na rok szkolny 2019/2020, możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań, czyli wszystko to, co pomoże uczniom w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu. Zwrócił uwagę na liczne sukcesy naszych uczniów na olimpiadach, konkursach, a przede wszystkim egzaminach maturalnych! Starał się przekonać Gości, że nasze liceum oferuje im nie tylko edukację na najwyższym poziomie, ale zapewni im możliwość rozwoju artystycznego, sportowego oraz pozwoli nawiązać kontakty z rówieśnikami w Europie. Na zakończenie spotkania ogólnego na sali gimnastycznej zaprezentowane zostały występy artystyczne, które były symbolicznym przykładem działań, które realizowane są w naszej szkole, by naukę uczynić ciekawą i umożliwić uczniom realizację swoich pasji. Były to: pokaz filmu, nakręconego z okazji cyklicznie rozgrywanego Międzyklasowego Turnieju Wiedzy przez Dominika Kieljana; Piosenka w wykonaniu Nikoli Wróbel – laureatki II miejsca w Konkursie Wokalnym „Harcerska wiosna” oraz fragment projektu teatralnego „Teraz Grodzieńska”, w którym wystąpili absolwenci naszej szkoły Wiktoria Wojas i Mateusz Bucki.
Nauczyciele oraz licealiści postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie!
Zaprezentowano stoiska promujące poszczególne profile:
- Politechniczny ( 3-letnie liceum) / Matematyczno-Fizyczny ( 4-letnie liceum)
- Medyczny ( 3-letnie liceum) / Biologiczno-Chemiczny ( 4-letnie liceum)
- Humanistyczny (3 i 4-letnie liceum)
- Biznesowy (3 i 4-letnie liceum)
- Społeczny (3 i 4-letnie liceum)
Za oprowadzanie Gości po szkole byli odpowiedzialni Specjalni Przewodnicy - Nasi Licealiści, którzy samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem promowali swoją szkołę, oprowadzając przybyłą młodzież po szkolnych korytarzach i przygotowanych na tę okoliczność stoiskach promocyjnych. Dzięki nim uczniowie poznali specyfikę poszczególnych klas i mogli wziąć udział w przygotowanych warsztatach. Ilość zainteresowanych była tak ogromna, że „korki” na korytarzach wytworzyły nowe trakty komunikacyjne!
Tego dnia wszystkie sale w szkole były otwarte. W każdej czekali uczniowie klas o profilu związanym z konkretnym przedmiotem, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, opowiedzieć, jak wygląda nauka w liceum.
Akcję promocyjną szkoły wsparli także Nasi Absolwenci, którzy z chęcią przybyli do nas w tym dniu oraz zaangażowali się w różnorodne działania warsztatowe i artystyczne, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Dali tym samym dowód na to, że do tej szkoły warto trafić i z chęcią się do niej zawsze wraca!
Przybyli mieli także okazję zobaczyć, jak pracuje Samorząd Uczniowski i poznać działalność Szkolnego Wolontariatu.
Na miłośników zajęć praktycznych czekały także różnorodne zajęcia warsztatowe:
Quiz polonistyczny „O tytuł Mistrza Mowy Polskiej”: Pod batutą naszych licealistów goście mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z trzech dziedzin: literatura, język i sztuka oraz zdobyć zaszczytny tytuł, a dodatkowo na zwycięzcę czekała słodka niespodzianka. Pytania sprawdzały nie tylko wiedzę, ale umiejętność radzenia sobie w sytuacji komunikacyjnej, elokwencję i bystrość umysłu. Wszyscy świetnie się bawili, a echo gromkich braw niosło się po szkole. Zaprezentowane zostały także różnorodne prace artystyczne naszych uczniów (literacka twórczość własna , prace plastyczne), będące dowodem na to, że w naszej szkole umożliwiamy rozwój artystyczny uczniów.
Kalejdoskop filmowy: W sali polonistycznej goście mogli oglądać krótkie filmiki promujące lekcje wiedzy o kulturze. Był to efekt kreatywnej pracy licealistów mierzących się z artystycznymi wyzwaniami, pozwalającymi poczuć się jak Andrzej Wajda czy Quentin Tarantino!!! Był to dowód na to, że w naszej szkole stawia się na nowoczesne metody pracy, promuje wszechstronny rozwój ucznia, a indywidualiści, osoby z talentem, nietuzinkowym sposobem myślenia zostaną zauważeni i docenieni.
Językowe „I love English”: zachęcały do nauki języka angielskiego na poziomie rozszerzonym przygotowane przez uczennice z klasy IIa. Kandydatom zaprezentowano dwa przykładowe projekty wykonane przez uczniów: film przestrzegający o skutkach uzależnienia narkotykowego oraz prezentację multimedialną na temat zdrowego stylu życia. Dużą aktywność młodzieży wywołał quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Najlepsi otrzymali nagrody.
Fotograficzne „Fotografia jest przygodą”: Fotograficzną część spotkania poprowadzili nasi absolwenci – tegoroczna maturzystka Joanna Łukasiewicz i zeszłoroczny trzecioklasista – Szymon Świeca. W interesującej, obrazowej formie zapoznali naszych gości z tajnikami fotografowania – oczywiście, ze względu na czas, jaki mogli poświęcić poszczególnym grupom – jedynie „w pigułce”, ubogacając swój warsztat prezentacją multimedialną i wystawą cyfrowych zdjęć własnego autorstwa. Swoim zamiłowaniem do uwieczniania pięknych momentów w kadrze, podzielił się z nami również Dominik Kielian (z kl. 2 a), organizując wystawę swoich fotografii podczas warsztatów.

Historyczne „Poznaj przeszłość własnego regionu” i „Prezentacja zagranicznych wyjazdów edukacyjnych”: Uczniowie przedstawili zagraniczne wyjazdy edukacyjne w formie prezentacji multimedialnych. Pierwszy wyjazd został zorganizowany w rejony Północnych Włoch z uwzględnieniem architektury i historii Wenecji, Rzymu, Asyżu, San Marino i innych. Zainteresowanie wzbudził wyjazd na Ukrainę „Śladami bohaterów Trylogii”. Uczniowie również mieli okazję zobaczyć i zachwycić się najpiękniejszymi miastami Zachodniej Europy: Paryż, Strasburg, Bruksela… Dodatkowo przedstawione zostały prezentacje poświęcone historii regionalnej z uwzględnieniem najbliższej okolicy: historia i tradycja regionu kazimierskiego. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zdjęcia przedstawiające Kazimierzę Wielką w okresie XIX wieku.
Matematyczne: Przy stoisku promującym profil zaprezentowane zostały ciekawostki matematyczne. Szczególna atrakcją była możliwość wylosowania „losu szczęścia” uprawniającego wygranego do wykorzystania w dowolnym terminie przyszłego roku szkolnego 1 dnia wolnego od pytania i pisania kartkówek!!!!!!!!!!
Fizyczne „Dlaczego fizyka?”: W pracowni fizycznej w ruch poszła maszyna elektrostatyczna, pompa próżniowa, półkule magdeburskie, światłowód, bimetal... Przedstawiono model poduszkowca, zjawisko konwekcji, przewodnictwa cieplnego. Wykorzystano kaszę mannę do demonstracji pól elektrycznych, plastelinę do prawa Archimedesa. Przeprowadzono także quiz z szalonymi rodzynkami i cieczą nienewtonowską.
Biologiczne: „Świat biologii”: Nasi Goście mogli zobaczyć całe naturalne szkielety (karpia, ropuchy, jaszczurki, gołębia, królika), a także czaszki małp, pojedyncze kości dużych kręgowców i zęby ssaków.
Z zaciekawieniem oglądali różnorodne preparaty formalinowe i zatopione w pleksi (całe wypreparowane zwierzęta i poszczególne układy oraz narządy).Nie zabrakło ciekawych zdjęć, plansz, prezentacji multimedialnych. Mogli poczuć się jak „prawdziwi naukowcy” wykonując, pod czujnym okiem profesjonalistów z IIb, preparaty mikroskopowe i dokonując ich obserwacji pod nowoczesnymi mikroskopami. Wszystkim udało się zobaczyć zielenice, pleśń a nawet „super szybkie” pantofelki. Obejrzeli doświadczenie pokazujące działanie enzymów oraz eksperyment „Wulkan”.
Na koniec prawdziwy „hicior": Najwięcej emocji wzbudziły prawdziwe narządy świnki: serce, płuca i drogi oddechowe oraz wątroba. Patryk Bienias wypreparował je doskonale i opowiadał o ich działaniu z prawdziwą pasją. Każdy chętny mógł je dotknąć, pokroić i obejrzeć w najdrobniejszych szczegółach.
Na stoisku profilu medycznego/biologiczno-chemicznego dzielnie radziły sobie Marcelina, Wiktoria i Weronika opowiadając o pięknym i fascynującym „Świecie biologii” oraz o tym, dlaczego warto wybrać „Biol-Chem”.
Geograficzne „Pomiary środowiska w otoczeniu szkoły”: Uczniowie w sposób aktywny starali się zachęcić przyszłych kandydatów do wyboru profilu, omawiali organizację nauki w klasie o profilu biznesowym, wskazywali korzyści, jakie daje ukończenie tej klasy pod kątem przyszłego wyboru kierunków kształcenia (możliwość ukończenia wielu interesujących, prestiżowych wydziałów i przyszłościowych kierunków w licznych ośrodkach uniwersyteckich i innych placówkach szkolnictwa wyższego), angażowali się w rozmowy, odpowiadając na pojawiające się licznie pytania.
Funkcjonował również kącik geograficzno-fotograficzny. Grupom uczniów opowiedziano o istocie funkcjonowania koła, w ramach którego uczniowie, poza godzinami zajęć, mogą spotkać się i – w nieco luźniejszej atmosferze – porozmawiać o problemach współczesnego świata, przybliżyć interesujące zagadnienia z zakresu przyrody i szerzej pojętej geografii.

Informatyczne „Komputer, robot? Lubię to!” i „Konkurs Informatyczny”: Zaprezentowano Robota Kaja w całości skonstruowanego i nieustannie rozbudowywanego przez uczniów naszego liceum. Odbyła się demonstracja nowego wyposażenia pracowni informatycznej i III edycja quizu wiedzy informatycznej z wykorzystaniem smartfonów.

Można także było zapoznać się z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Były to warsztaty Sportowe na siłowni i Konkurs „Darta”. Wielką popularnością cieszyła się zabawa Karaoke: „Śpiewaj razem z nami” zorganizowana w Młodzieżowym Klubie Hades. Tańcom i śpiewom nie było końca, a radosny nastrój udzielił się również nauczycielom. Nie obyło się bez prób aktorskich.
Zwieńczeniem tego radosnego dnia był Konkurs Wiedzy o Szkole, który odbył się na sali gimnastycznej. Wzruszającym momentem była chwila, kiedy na koniec Dnia Otwartego nasi uczniowie zapewnili przybyłych, że kiedy spotkają się ponownie we wrześniu to oni jako starsi koledzy zapewnią im pomoc i opiekę.
Mamy nadzieję, że nasza szkoła spełniła oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich, już jako LICEALISTAMI spotkamy się we wrześniu 2019 roku.
Do zobaczenia!!!!!
Relacja: Agnieszka Buczak i Agnieszka Sambór
Galeria 1 (fot. Andrzej Kocerba)
Galeria 2 (fot. Łukasz Łuszczyński)

Admin dnia 29.05.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content