Nawigacja
Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2019-01-26: Studniówka 2019
Wydarzenia26 stycznia 2019 roku był bardzo ważną datą dla uczniów klas trzecich kazimierskiego liceum. Po trzech latach zmagań z ciężką nauką tegoroczni maturzyści mieli dogodną okazję do zabawy na studniówkowym balu. Była to długo wyczekiwana chwila, która pozwoliła zapomnieć o stresie, związanym z egzaminem.
Tegoroczny bal maturalny odbył się w lokalu „Gościniec” w Czuszowie.

Część oficjalna uroczystości, przygotowana przez polonistki Agnieszkę Buczak i Agnieszkę Sambór, rozpoczęła się o godzinie 19.00. Klaudia Wrzesień (klasa IIIa) i Michał Chmielewski (klasa IIIc) mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych a Wiktoria Wojas ( klasa IIIc) wspaniałą recytacją wprowadziła wszystkich w podniosłą atmosferę studniówkowej nocy. By tradycji stało się zadość uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc zatańczyły dostojnego poloneza, przygotowanego pod kierunkiem profesorek Magdaleny Buckiej i Marii Kabat. Następnie Pan dyrektor Włodzimierz Kruszyński wygłosił przemówienie, w którym zwrócił uwagę, że ta noc jest wyjątkowa, ponieważ do matury zostało równo 100 dni, a to zdarza się rzadko. Następnie oficjalnie rozpoczął bal. Podczas części oficjalnej uroczystości głos zabrał Starosta Kazimierski Jan Nowak, który co roku towarzyszy naszym uczniom podczas balu i zawsze kieruje ciepłe słowa do naszej młodzieży. Starosta Kazimierski wystąpił w towarzystwie Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Jerzego Bojanowicza.
W imieniu rodziców wystąpiła członek Komitetu Studniówkowego Pani Jadwiga Mazur, która przekazała życzenia dla nauczycieli i uczniów oraz odebrała symboliczny bukiet kwiatów jako podziękowanie za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. Studniówka to wyjątkowa noc, podczas której szczególne życzenia do młodzieży kierują wychowawcy: klasa IIIa – Agnieszka Buczak, klasa IIIb – Agnieszka Sambór, klasa IIIc – Iwona Stankiewicz – Siudak; w imieniu których wystąpiła Agnieszka Buczak. Zapewniła wychowanków, że:
„Wychowawcy zawsze byli, będą i są przy Was, obok Was, za Wami i przed Wami. Będziemy razem pokonywać trudności, wspierać Was i pomagać Wam , aż do 6 maja. A kiedy zamkną się za Wami drzwi sali egzaminacyjnej to chociaż my zostaniemy z drugiej strony to wcale nie znaczy, że zostaliście sami. Będziemy Was duchowo wspierać i denerwować się nie mniej niż Wy”.
W imieniu klas II wystąpiła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Aleksandra Radosz, która złożyła maturzystom śpiewające życzenia. Piękną piosenką Rysa na szkle przywołała wspomnienia i wspólne chwile spędzone w szkole. Przybyli rodzice i goście mieli także okazję obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez maturzystów. Klaudia Adamczyk (klasa IIIc) i Michał Chmielewski ( klasa IIIc) zaprezentowali melorecytację piosenki Grande Valse Brillante, Klaudia Adamczyk (klasa IIIc) zadedykowała wychowawcom piosenkę Do kołyski, a Gabriela Leśniak (klasa IIIc) wspaniale odśpiewała nastrojowy utwór Niewiele mam. Wzruszającym momentem była chwila, kiedy Gabriela Leśniak (klasa IIIc) zaczęła śpiewać Za Toba pójdę, jak na bal….a maturzystki i maturzyści poprosili swoich rodziców do tańca. Wielu z obecnych na widowni „łza zakręciła się w oku” , kiedy zobaczyliśmy rodziców ze swymi pociechami we wspólnym tańcu.
Niespodzianką był występ wokalistek ( Klaudia Adamczyk i Gabriela Leśniak) i Chóru dziewcząt ( Wiktoria Mamaj, Dagmara Zieleniewska, Izabela Kozioł – klasa IIIb, Anna Nocoń, Marlena Baran, Patrycja Mucha, Anna Malczyk, Anna Książek – klasa IIIa i gościnnie Aleksandra Radosz – klasa IIa), który zaśpiewał finałową piosenkę o znaczącym przesłaniu:
„Swój czas weź w garść- swój czas, zanim Ci życie nie powie, że pass.
I odholuje, weź w garść i idź. Zacznij na 100 nie na 5 procent żyć!”.
Ciekawym punktem programu była recytacja Zuzanny Kolanoś (klasa IIIa), która słowami Zbigniewa Herberta( „Przesłanie Pana Cogito” )przekazała maturzystom dekalog współczesnego człowieka.
W ramach podziękowań nauczyciele, goście i rodzice zostali obdarowani kwiatami i szczerymi życzeniami, które przyjmowali przy dźwiękach akompaniamentu, który przygotował Kacper Kania – klasa IIIb.
O oprawę muzyczną wieczoru zadbała profesorka Beata Niebylicka wraz z uczniami: Partykiem Kocińskim (klasa IIIa) i gościnnie Dominikiem
Kocińskim (klasa IIa).
Następnie uczniowie , zaproszeni goście, grono pedagogiczne i rodzice zasiedli do pięknie zastawionych stołów. Nadeszła chwila na kolację, po której dyrekcja wraz z wychowawcami i przewodniczącymi klas wspólnie pokroili torty. Wreszcie nadszedł czas wspólnej zabawy. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pary oraz nauczyciele. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów maturzystów. Zabawa została uwieczniona przez kamerzystę i fotografów.
Symbolicznie o północy zaczął się kabaret Szkolny wehikuł czasu przygotowany przez klasę IIIc pod kierunkiem wychowawczyni Pani Iwony Stankiewicz-Siudak. Program prowadziły Weronika Kwiecień i Pola Mazur. W rolach głównych wystąpili: Wiktoria Wojas, Gabriela Leśniak, Michał Chmielewski, Mateusz Bucki, Patryk Sambór, Daniel Kania i Hubert Cebula. Artyści przedstawili 3 skecze; odwzorowali wywiadówkę, ukazali typy tancerzy i odpowiedzieli na pytanie: Czy bić dzieci czy nie bić?
Po chwilach śmiechu i radości wszyscy wrócili do zabawy, która trwała do „białego rana”. Była to niezwykła i niezapomniana noc.
Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu trzecioklasistów. Bal, jak i całe trzy lata liceum zostaną w pamięci każdego z nas. Będą wspominane bardzo ciepło i z sentymentem.

Relacja: Agnieszka Buczak

Fotografie wykonali: Marek Burgiel i Anna Adamusik

Admin dnia 27.01.2019 Drukuj
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Brygida, Sława, Sławosz, Żelisław
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2019 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.098s
Content