Wydarzenia - rok szkolny 2004/052005-06-28Wręczenie świadectw maturalnychW tym roku po raz pierwszy w nowej formule, na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Spotkanie prowadził dyrektor Włodzimierz Kruszyński, który serdecznie powitał wszystkich Następnie, jak zwykle przy podobnej okazji, wręczono nagrody i wyróżnienia absolwentom z poszczególnych klas - działalność w Klubie "Hades" - a nagrody specjalne ufundował ks. prof. Marian Jakubowski.
Po tych miłych momentach zostały wykonane klasowe zdjęcia, które można obejrzeć w sekcji Absolwenci, a potem już tylko spotkania w klasach z wychowawcami. Powodzenia!!! Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
2005-06-24Zakończenie roku szkolnegoW ostatnim dniu roku szkolnego uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się w sali gimnastycznej liceum Zebranych powitał dyrektor Włodzimierz Kruszyński, dokonując podsumowania mijającego roku szkolnego Przewodniczący Rady Rodziców, p. Mirosław Magnes życzył wszystkim udanych i zdrowych wakacji a Kamila Nowak w imieniu Samorządu Uczniowskiego podziękowała wszystkim za całoroczny trud i wyraziła przekonanie, że wakacje będą zdrowe, udane i... bardzo potrzebne. Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody i inne wyróżnienia, których było wyjątkowo dużo. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. - najwyższe średnie ocen w szkole - świadectwa ukończenia klasy z wyróżnieniem - liczna grupa nagrodzonych sportowców - różne prace i działania na rzecz szkoły - nagrodę specjalną dla Eweliny Sroki ufundowała emerytowana prof. Emilia Molska - wręczenie nagród zwycięzcom II Turnieju Szachowego im. Andrzeja Waligóry. Następnie uczniowie udali się do klas, na spotkania z wychowawcami, a potem na WAKACJE!!! Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
2005-06-23Dzień SportuW ostatnim dniu zajęć dydaktycznych nauczyciele i uczniowie liceum spotkali się w hali sportowej Kazimierskiego Ośrodka Sportu, gdzie po oficjalnym rozpoczęciu odbyły się turnieje halowej piłki nożnej chłopców , przeciągania liny (zwycięzcy ) i wyścigów w workach . Miał również miejsce mecz piłki nożnej dziewcząt oraz II Turniej Szachowy im. Andrzeja Waligóry Zawodników gorąco dopingowali uczniowie i nauczyciele , a w meczu piłki siatkowej zmierzyły się reprezentacje uczniów i nauczycieli . Zwyciężyła drużyna nauczycieli. Za rok rewanż. Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
2005-03-19XI Turniej Koszykówki im. Lucjana SzmiglaW turnieju wzięło udział 6 drużyn:
Na początku turnieju rozegrano 2 mecze, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie, którego dokonał dyr. Włodzimierz Kruszyński. Obecny był również Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury fizycznej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej - Wojciech Kałat. Starostwo Powiatowe było sponsorem wszystkich nagród rzeczowych (zestawy kosmetyków) oraz pucharów i dyplomów. Oto końcowa klasyfikacja:
W meczu finałowym drużyna "69" pokonała "OLD BOYS" wynikiem 38:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Łukasz Durbas z zespołu "69", który w całym turnieju zdobył 37 punktów. W trakcie turnieju odbył się również konkurs rzutów za 3 punkty, w którym zwyciężył Tomasz Sitko z LO Kazimierza Wielka. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody w postaci pucharu przechodniego, pucharu ufundowanego przes sponsora oraz upominków dla każdego zawodnika (kosmetyki i dyplom). Puchary otrzymały drużyny, które zajęły II i III miejsce oraz najskuteczniejszy zawodnik i zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty. Wszystkie drużyny otzrymały pamiątkowe dyplomy. Skład zwycięskiej drużyny: Hubert Trzepatowski, Mateusz Bomba, Łukasz Durbas, Tomasz Zawrzykraj, Marcin Klimczyk, Łukasz Gądzik, Marcin Stępień. Relacja: Magdalena Bucka
2005-03-04Dzień Otwarty - Dzień Tradycji Już od godziny 8 rano odwiedzali nas uczniowie klas trzecich z okolicznych gimnazjów. W sumie odwiedziło naszą szkołę około 300 gości. Czekały na nich stoiska prezentujące dzaiałalność i dorobek szkoły w różnych dziedzinach wiedzy, kultury i sportu. główne stoisko przy wejściu do szkoły Socrates-Comenius Samorząd szkolny Szkolny Klub Europejski stoisko prezentujące osiągnięcia sportowe (gościnnie prof. Zbigniew Nowak) stoisko geograficzne
Materiały i publikacje o szkole wzbudzały duże zainteresowanie:
Dyrektor Włodzimierz Kruszyński zaprosił gimnazjalistów do klubu "Hades", gdzie przedstawił im historię szkoły, a także odpowiedział na zadawane pytania: W "Hadesie" gości podejmowała również wicedyrektor Jadwiga Zieleniewska:
Tradycyjnie po południu w Młodzieżowym Klubie "Hades" miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli zaproszeni dyrektorzy gimnazjów, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, rodzice oraz uczniowie. Ci ostatni przygotowali część artystyczną. Program nosił tytuł "Nasza szkoła".
Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
Szkolna pracownia internetowa MEN 2001Pracownia dostarczona jesienią 2001 roku w ramach programu ministerialnego "Pracownia internetowa w każdym liceum" Wyposażenie pracowni w następującej konfiguracji: serwer: MS Windows 2000 Server + SBS stacje robocze w pracowni: MS Windows 2000 Professional - 15 szt. stacje robocze w MCI: MS Windows 2000 Professional - 4 szt. urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet G55 + PrintSerwer - 2 szt.
Po 3 latach eksploatacji pracowni, mogę podzielić się następującymi uwagami:
Tytułem podsumowania mogę stwierdzić, że otrzymane wyposażenie warte było podjętych starań. Początkowa euforia uczniów przerodziła się w efektywne korzystanie z nowych środków jakie otrzymali do swojej dyspozycji, a system kont osobistych sprawdza się doskonale w szkolnej praktyce. Pozwala ona zarówno ograniczyć, jak i przyznać użytkownikom odpowiednie uprawnienia. Niezawodność pracowni niech zilustruje fakt, że serwer pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, wyłączam go tylko na dłuższe przerwy świąteczne, nie na wakacje i ferie, bo przecież życie w szkole nie zamiera w tym okresie i pracownia musi być dostępna. Niestety, to właśnie było przyczyną niedawnej awarii - w wyniku wyjątkowo silnych wyładowań atmosferycznych uległa zniszczeniu zintegrowana karta sieciowa w serwerze, filtr linii telefonicznej w zasilaczu UPS i trzy porty w switch'u. Na szczęście udało się przywrócić pracownię do działania właściwie kosztem jednej karty sieciowej (do serwera) i po zrekonfigurowaniu oprogramowaniu oraz przepięciu wtyczek w switch'u wszystko wróciło do normy. Działania wykonałem na początku września br. szkolnego (2004/05), i bez zbędnych perturbacji można było rozpocząć zajęcia dydaktyczne. Przy administrowaniu pracownią bardzo przydatne są informacje na stronie internetowej Warszawskiego Ośrodka Edukacji i Zastosowań Komputerów http://sbs.oeiizk.waw.pl i grupa dyskusyjna news://sbs.oeiizk.waw.pl/sbs.liceum.2001 . Ewentualne pytania i uwagi proszę kierować na adres mailowy szkoły. Pozdrawiam wszystkich administratorów - Andrzej Kocerba.
Kazimierza Wielka, 15 pażdziernika 2004
Wybory Mistera SzkołySala gimnastyczna liceum, 30 września 2004 Wybory zorganizowano z okazji Dnia Chłopaka. W jury 4 panie profesorki: Magdalena Bucka, Edyta Kwiecień, Agnieszka Marzec i Iwona Marzęda. Organizacją imprezy zajął się nowy Samorząd Szkolny pod kierownictwem prof. Marioli Czarny. Startowało 16 kandydatów. Pierwsza konkurencja polegała na przedstawieniu się w jak najoryginalniejszy i najciekawszy sposób. Po tym zadaniu musiało odpaść 3 uczestników. Po kolejnej konkurencji - wykonywania makijażu na papierze - pozostało 10 osób. Kolejne dwie konkurencje: wyznawanie miłości pluszowej gorylicy przy pomocy wylosowanych wierszy miłosnych oraz gorące tańce z... miotłami pozwoliły wyłonić finałową trójkę. W pompowaniu balonów na czas najlepszy okazał się Filip Kletschka (Ic) i to on został Misterem Szkoły na rok szkolny 2004/05. Kolejne miejsce zajął Paweł Siudak (IIa), a trzecią pozycję - Paweł Bojanowicz (IIIe), któremu nie udało się obronić tytułu Mistera sprzed roku. Wszystkim kandydatom wręczono lizaki, natomiast finalistom - okolicznościowe kubki. Nagrodą specjalną dla nowego Mistera Szkoły było ponowne otwarcie i symboliczne przecięcie wstęgi do męskiej toalety na I piętrze. Atmosfera wyborów była niesamowita - gorący doping i gromkie oklaski publiczności świadczyły o tym, że wszyscy świetnie się bawili. A oto kilka fotografii dokumentujących te miłe chwile:
Relacja: Kamila Nowak (IIa), fotografie: Anna Adamusik
Ślubowanie uczniów klas pierwszychSala gimnastyczna liceum, 28 września 2004, godz. 8.00 W galowych strojach uczniowie klas pierwszych prezentowali się poważnie i dostojnie. Strój odpowiadał podniosłej atmosferze uroczystości. Wszyscy zajęli ustalone miejsca i w towarzystwie wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu. klasa Ib - wych. Wiesław Stefańczyk klasa Ic - wych. Mariola Czarny klasa Id - wych. Małgorzata Kosałka klasa Ie - wych. Kazimierz Maj W krótkich słowach dyr. Włodzimierz Kruszyński powitał wszystkich "pierwszaków", życząc im powodzenia i wskazując, że z dniem dzisiejszego ślubowania stają się oficjalnie członkami licealnej społeczności. Następnie zabrała głos pani Anna Drabik - przedstawicielka Rady Rodziców. Krótki program o patronce liceum, Marii Curie-Skłodowskiej, przedstawili uczniowie klasy Id. Nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości, ślubowanie. Alicja Pęska (Ia), Olga Kałat (Ib), Katarzyna Kowalska (Ic), Kamila Pragnąca (Id) i Aleksandra Nowacka (Ie) wygłosiły rotę przysięgi, a wraz z nimi pozostali uczniowie klas pierwszych.
Następnie w imieniu nauczycieli głos zabrał wychowawca klasy Ie - Kazimierz Maj. Na zakończenie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Kamila Nowak z klasy IIa powitała koleżanki i kolegów, życząc im, aby szkoła mogła być z nich dumna w równym stopniu jak oni ze swojej szkoły.
Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2004/05Kazimierski Ośrodek Kultury, 1 września 2004, godz. 9.00 Widownia KOK-u była szczelnie wypełniona. Zjawili się wszyscy, dla których dzień inauguracji roku szkolnego jest ważnym dniem życia: pierwszoklasiści, uczniowie klas II i III, nauczyciele czynni i emerytowani, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice oraz przedstawiciele władz. Zebranych powitał nowy dyrektor liceum, Włodzimierz Kruszyński. Krótko przedstawił plan przebiegu spotkania oraz zaprosił pozostałych gości do zabrania głosu. Ta część była związana głównie z podziękowaniami dla nauczycieli, którzy przeszli na emeryturę. Są to: Halina Majewska (36 lat pracy), Janina Sadza (36 lat pracy), Jadwiga Stolarska (40 lat pracy) i dotychczasowy dyrektor szkoły - Tadeusz Łuszczyński (38 lat pracy). Wręczano kwiaty, składano życzenia dobrego wypoczynku, ale i również podtrzymywania kontaktu ze szkołą i służenia jej swoim doświadczeniem. W imieniu nauczycieli - emerytów całej szkolnej społeczności życzenia złożył były dyrektor szkoły - Bolesław Malinowski. Życzenia owocnej pracy w nowej roli odebrał także obecny dyrektor - Włodzimierz Kruszyński. Symboliczny moment - Tadeusz Łuszczyński przekazuje klucze do szkoły Włodzimierzowi Kruszyńskiemu. W imieniu Rady Rodziców głos zabrał Mirosław Magnes, składając tradycyjne życzenia dla uczniów i nauczycieli. Jego wypowiedź, poprowadzona w znakomitym tempie, okraszona maksymami i anegdotami wywołała aplauz publiczności. Liczna grupa nauczycieli obchodziła w tym roku jubileusze pracy zawodowej. Są to (w kolejności alfabetycznej):
Wręczenie legitymacji uczniowskich. Otrzymali je ci uczniowie klas pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkoły z najwyższymi wynikami punktowymi. Legitymacje wręcza zastępca dyrektora, Jadwiga Zeleniewska (także w nowej roli). Na zakończenie komunikaty organizacyjne podała wicedyrektor - Jadwiga Zieleniewska.
I tak dobiegła końca oficjalna część inauguracji. Uczniowie i nauczyciele udali się do liceum, gdzie nastąpiły spotkania w klasach z wychowawcami, spotkanie organizacyjne klas pierwszych i inne, bardziej "robocze" wydarzenia związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. O tym co będzie się działo - dowiecie się na bieżąco z tej właśnie witryny.
Życzymy powodzenia i serdecznie zapraszamy!
Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba
|
|||||||||||||||||||||