2019-11-08: Uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Dodane przez Admin dnia 08.11.2019 11:30:00
Na uroczystości ślubowania klas pierwszych w sali gimnastycznej zgromadzili się pierwszoklasiści z wychowawcami, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystości przewodniczył p. dyrektor Włodzimierz Kruszyński.

Treść rozszerzona
Na uroczystości ślubowania klas pierwszych w sali gimnastycznej zgromadzili się pierwszoklasiści z wychowawcami, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystości przewodniczył p. dyrektor Włodzimierz Kruszyński, który zwracając się do uczniów klas pierwszych podkreślił wagę dzisiejszej uroczystości oraz przedstawił naszą patronkę - Marię Curie-Skłodowską - jako wzorzec wytrwałości w dążeniu do obranego celu. Zapewnił też, że wychowawcy i wszyscy nauczyciele zrobią wszystko, aby ich jak najlepiej przygotować dl dalszych etapów życia.

Następnie wszyscy uczniowie klas pierwszych, reprezentowani przez klasowych przewodniczących, złożyli ślubowanie, powtarzając rotę przysięgi odczytywaną przez prowadzących uroczystość. Po ślubowaniu wychowawcy wręczyli swoim klasom certyfikaty potwierdzające odbycie ślubowania, a w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia złożyła przewodnicząca - Karolina Bałaga.
Ślubowanie klas pierwszych odbywa się co roku w rocznicę urodzin naszej Patronki (7 listopada 1867) lub w dniu blisko tej daty. Z tej okazji przypominamy jej życiorys i podstawowe fakty z życia. Nie inaczej było tym razem. Obejrzeliśmy prezentację i film o Marii Curie-Skłodowskiej oraz wysłuchaliśmy tematycznych występów wokalnych. (Zobacz więcej o naszej Patronce)
W imieniu wychowawców klas pierwszych zabrała głos wicedyrektor Joanna Wrzesień, która witając uczniów klas pierwszych w społeczności naszej szkoły życzyła im wielu sukcesów i zapewniła o wsparciu i pomocy w trudniejszych chwilach oraz aby godnie reprezentowali i sławili naszą szkołę w społeczeństwie.
Na zakończenie odbyła się tradycyjna sesja fotograficzna, w której klasy pierwsze uwieczniły się z wychowawcami i p. dyrektorem na tle okolicznościowej scenografii.
[fotoreportaż]