2018-04-27: Zakończenie zajęć edukacyjnych klas III
Dodane przez Admin dnia 27.04.2018 20:05:00
Do klas trzecich w roku szkolnym 2017/18 uczęszczało 83 uczniów, wszyscy ukończyli szkołę z wynikiem pozytywnym i uzyskali tytuł absolwenta. Na uroczystości zakończenia zajęć w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrektor Włodzimierz Kruszyński i wicedyrektor Joanna Wrzesień, nauczyciele, a wśród nich wychowawcy klas trzecich – Kazimierz Maj, Marek Burgiel, Anna Adamusik i Mariola Czarny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klas młodszych. Rodziców reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Belska, a gościem honorowym był Starosta Kazimierski, pan Jan Nowak. Najważniejszymi uczestnikami spotkania byli oczywiście tegoroczni maturzyści.

Treść rozszerzona
Do klas trzecich w roku szkolnym 2017/18 uczęszczało 83 uczniów, wszyscy ukończyli szkołę z wynikiem pozytywnym i uzyskali tytuł absolwenta. Na uroczystości zakończenia zajęć w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrektor Włodzimierz Kruszyński i wicedyrektor Joanna Wrzesień, nauczyciele, a wśród nich wychowawcy klas trzecich – Kazimierz Maj, Marek Burgiel, Anna Adamusik i Mariola Czarny, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klas młodszych. Rodziców reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Belska, a gościem honorowym był Starosta Kazimierski, pan Jan Nowak. Najważniejszymi uczestnikami spotkania byli oczywiście tegoroczni maturzyści.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, pan dyrektor powitał zebranych, a następnie zwrócił się do absolwentów. Podkreślił wagę dzisiejszego spotkania i świadectwa ukończenia Liceum, które uzyskali wszyscy uczniowie klas maturalnych. Dyrektor Kruszyński z satysfakcją stwierdził, że główny cel postawiony przed trzema laty został osiągnięty - wszyscy uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę i mogą przystąpić do matury i jest to nasz wspólny sukces. Dyrektor podsumował 3-letni okres nauki, wspólnej pracy w naszej szkole, a na zakończenie wyraził serdeczne podziękowania za współpracę, zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły, działalność artystyczną i społeczną, twórczą pracę i za to, że swoją postawą przynosili chlubę szkole i budowali jej dobry wizerunek. Jednocześnie serdecznie zaprosił absolwentów, aby odwiedzali swoją szkołę, za każdym razem, kiedy będą czuć taką potrzebę.
W imieniu swoim i całego grona pedagogicznego złożył absolwentom życzenia bardzo dobrych wyników na maturze, dostania się na wymarzone kierunki studiów, a w dalszym życiu zrealizowania planów osobistych i zawodowych.
Dyrektor złożył także wyrazy podziękowania panu Staroście za dbałość o zapewnienie właściwych warunków nauki i pracy w naszej szkole.

Po wypowiedzi dyrektora Kruszyńskiego piosenkę Edyty Geppert „Czy pamiętasz, jak to było?” wykonała Aleksandra Radosz (1a). Była to pierwsza z niespodzianek przygotowanych dla absolwentów przez uczniów klas młodszych. Wielu uczestnikom łza zakręciła się w oku, a wpłynęły na to zarówno nastrój chwili jak i piękne wykonanie Oli.

Zabierając głos, pan Starosta podkreślił, że bardzo cieszy go możliwość po raz kolejny spotkania się z maturzystami. Każde z tych spotkań robi wrażenie, poprzednia okazja była na Studniówce. Dzisiejsze spotkanie to radość z faktu ukończenia szkoły, ale i nostalgia za czymś co bezpowrotnie minęło. Pan Starosta podkreślił, że wszyscy absolwenci są zwycięzcami, a z własnego doświadczenia wie, że uczniom naszego Liceum są przekazywane i wpajane dobre wartości. Dodając życzenia aby finisz - egzamin maturalny wypadł jak najlepiej, zakończył tradycyjnym „Połamania piór!”.
Zabierając głos w imieniu rodziców, pani Agnieszka Belska pogratulowała absolwentom miejsca, do którego w swoim życiu dotarli. Życzyła im także, aby dokonując dalszych wyborów zawsze wierzyli w siebie, swoje zdolności i możliwości. Na zbliżające się dni egzaminów życzyła satysfakcji z uzyskanych wyników.
Uczniów klas młodszych reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Gabriela Leśniak (2c) i zastępca Mateusz Bucki (2c). Cytatem Wiktora Hugo „Życie składa się z powitań i pożegnań” podkreślili, iż może tak się zdarzyć, że już nigdy się nie spotkamy. Trzy lata w szkole minęły szybko i bezpowrotnie, ale wspólnie spędzone chwile na pewno pozostaną w pamięci każdego. Na zakończenie życzyli absolwentom dokonywania w życiu trafnych wyborów i wszelkiego powodzenia. Ilustracją muzyczną do życzeń była piosenka „Do widzenia przyjaciele (piosenka Absolwenta)”, którą Gabrysia wykonała przy akompaniamencie Dariusza Gałki, Patryka Kocińskiego i Kacpra Kani. I znów pojawił się nastrój wzruszenia i refleksji.
Nadeszła kolej na wystąpienie absolwentów, w ich imieniu głos zabrali: Jowita Książek (3a) i Dariusz Gałka (3b). Podziękowali za wspólne lata wszystkim nauczycielom, gościom, rodzicom i młodszym kolegom. Zapewnili, że będą chcieli ocalić od zapomnienia wszystkie chwile spędzone w trakcie 3 lat nauki, kiedy już ruszą w dalszą drogę.
Trzecią niespodziankę dla absolwentów przygotował Dominik Kieljan (1a). Był to pokaz slajdów, na których tegoroczni maturzyści uchwyceni byli od początku nauki w naszej szkole, a nawet wcześniej – było kilka zdjęć z Dnia Otwartego 2015. Prezentacja bardzo się spodobała, było rozbawienie, niedowierzanie („To ja???”) i cała gama uczuć.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych i drugich bardzo się podobał, wszyscy autorzy i wykonawcy zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

Po wystąpieniach i części artystycznej przyszedł czas na wręczenie świadectw ukończenia Liceum z wyróżnieniem ("z paskiem"). W tym roku świadectwa takie uzyskało 16 osób:
średnia 5,00 i wyżej: Magdalena Koziara (3c), Justyna Anna Kozioł (3c), Zuzanna Durbacz (3a), Aleksandra Wożniak (3a), Natalia Klimczyk (3b), Jowita Książek (3a), Bartłomiej Smaczyński (3a);
średnia 4,75-4,99: Aleksandra Jaworska (3a), Bartłomiej Możdżeń (3a), Sylwia Nowak (3a), Patrycja Cieloch (3a), Karolina Latos (3b), Katarzyna Marzec (3c), Szymon Godzisz (3d), Kamila Zając (3d), Aleksandra Żabicka (3d).
Wszyscy wyróżnieni wystąpili na środek sali, świadectwa wręczył dyrektor Włodzimierz Kruszyński, asystowała wicedyrektor Joanna Wrzesień. Do gratulacji i wspólnego zdjęcia dołączył pan starosta Jan Nowak.
Następnie nagrodami książkowymi zostali uhonorowani absolwenci, którzy: uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce, odnieśli największe sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, brali udział w występach artystycznych i angażowali się w pracę społeczną, reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym. Nagrody wręczyli pan starosta Jan Nowak i pani przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Belska.
Nagrodę specjalną otrzymała Wiktoria Bała (3d), za 100% frekwencję w ciągu trzech lat nauki (!). Wiktoria w ciągu całego pobytu w szkole nie opuściła ani jednej godziny.
W dalszej kolejności wychowawcy klas wręczyli dyplomy za udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, bardzo dobre wyniki w nauce, pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły.
Opiekunka Klubu "Hades", p. Beata Niebylicka podziękowała i wręczyła dyplomy za pracę na rzecz Klubu.
Wicedyrektor Joanna Wrzesień wręczyła nagrody i wyróżnienia za udział w Konkursie fizycznym Eureka.
Na zakończenie części oficjalnej gratulacje otrzymali absolwenci z klasy 3d, zdobywcy tytułu „Najsympatyczniejszych Maturzystów 2018” w powiecie kazimierskim.
Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru szkoły pan dyrektor Kruszyński podał informacje porządkowe. Andrzej Kocerba tradycyjnie wykonał pamiątkowe klasowe zdjęcia na schodach wejściowych do szkoły, a w dalszej kolejności uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych klasach. W trakcie tych spotkań otrzymali świadectwa ukończenia, były pożegnania, łzy wzruszenia, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli.
Dziękujemy za wspólne trzy lata, życzymy powodzenia na maturze i w życiu! Zaglądajcie do nas! Jak powiedział pan dyrektor: "drzwi tej szkoły - Waszej szkoły - zawsze są dla Was otwarte".
Relacja i fotografie: Andrzej Kocerba