2012-06-02: Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i losy Dalekich"
Dodane przez Admin dnia 04.06.2012 07:54:00
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" zorganizowana została pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego przez Kuratorium Małopolskie. Finał ogólnopolski Konkursu odbył się 2 czerwca 2012r. w Krakowie, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Nowodworskiego. Nasze liceum reprezentowały: Paulina Zachariasz (1a) i Magdalena Wałek (3c).
Treść rozszerzona
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" zorganizowana została pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego przez Kuratorium Małopolskie. Finał ogólnopolski Konkursu odbył się 2 czerwca 2012r. w Krakowie, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Nowodworskiego.
W etapie wojewódzkim laureatkami zostały: Paulina Zachariasz (1a) i Magdalena Wałek (3c) (szczegóły).
Finalistki etapu ogólnopolskiego: Paulina Zachariasz (1a) i Magdalena Wałek (3c).
Paulina Zachariasz otrzymała wyróżnienie i nagrodę Fundacji Armii Krajowej w Londynie za pracę pt. "Wydobyć z cienia... Biografia Krzysztofa Niedźwieckiego ps. Warszawiak", w której opisała losy partyzanta, żołnierza AK, który w czasie II wojny światowej działał w konspiracji i walczył na terenie naszego powiatu.
Paulina Zachariasz prezentowała swoją pracę na uroczystej gali podsumowującej konkurs 2 czerwca br. w auli Liceum Nowodworskiego w Krakowie, przed licznie zgromadzoną publicznością oraz szacownymi Gośćmi, wśród którym m.in. wojewoda małopolski Jerzy Miller, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, przedstawiciele Kurii Biskupiej, Związku Sybiraków, kombatanci, dyrektorzy szkół i nauczyciele.
Nasze reprezentantki startowały w konkursie pod opieką Jadwigi Zieleniewskiej.
Gratulujemy sukcesu! (Relacja: Jadwiga Zieleniewska) [fotografie i dyplomy]