2010-06-17: Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i losy Dalekich..."
Dodane przez Admin dnia 18.06.2010 17:15:00
Laureatkami Konkursu zostały: Magdalena Adamczyk i Kamila Koziara (1c) oraz Monika Kaczmarczyk i Anna Wróblewska (2d).
Opiekun naukowy - Jadwiga Zieleniewska.
Treść rozszerzona
Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" został zorganizowany w związku z Rokiem Historii Najnowszej przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z Kuratoriami Oświaty w pozostałych województwach kraju.
Uczestnik konkursu przygotowywał pracę pisemną, opartą o źródła historyczne (np. wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, listy, dokumenty - również rodzinne, zdjęcia, zebrane relacje) i poprzez te źródła opisywał losy Polaków od I wojny światowej do końca lat 80. Praca mogła mieć formę eseju, wywiadu, biografii, opowiadania.
Uczennice Magdalena Adamczyk i Kamila Koziara z klasy 1c oraz Monika Kaczmarczyk i Anna Wróblewska z klasy 2d zostały laureatkami etapu wojewódzkiego konkursu. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano ogólnie 18 prac. W finale 8 uczniów uzyskało tytuł laureata, a 3 - tytuł finalisty.
Wszystkie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami Konkursu. Kamila Koziara znalazła się dodatkowo w elitarnym gronie 5 osób z różnych poziomów kształcenia, które nagrodzone zostały nagrodą specjalną (jednorazowe stypendium) Fundacji Armii Krajowej w Londynie.
Opiekunem naukowym uczennic była Jadwiga Zieleniewska.
Na stronach Kuratorium Oświaty w Krakowie można znaleźć wyniki Konkursu.