2021-11-12: Program z okazji Święta Niepodległości
Dodane przez Admin dnia 12.11.2021 18:49:00
Program z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprezentowali uczniowie klasy 3b4 wg scenariusza opracowanego przez wychowawczynię - p. Agnieszkę Buczak.

Treść rozszerzona
Program z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprezentowali uczniowie klasy 3b4 wg scenariusza opracowanego przez wychowawczynię - p. Agnieszkę Buczak.

Prowadzący spotkanie wprowadzili nas w tematykę występu, a w tle wyświetlana była tematycznie dobrana prezentacja. Przedstawienie składało się z 6 części poświęconych różnym aspektom naszej walki o zdobycie i utrzymanie niepodległości: Pożegnania, Martyrologia, Walka, Tęsknota-Samotność-Cierpienie, Powitania oraz Zakończenie. Każda część była ilustrowana adekwatnym wierszem i piosenką oraz tematycznie dobranym obrazem wyświetlanym jako część scenografii.
Na zakończenie występu odtworzone zostało przesłanie Zbigniewa Antoniego Kruszewskiego do młodego pokolenia.
Za piękny występ artystom podziękowała p. dyrektor Joanna Wrzesień, zadając nam jednocześnie do przemyślenia kilka dylematów dotyczących wolności i niepodległości i przytaczając słowa Józefa Piłsudskiego: "Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".
Wystąpili uczniowie klasy 3b4:
Magdalena Wiśniewska i Jakub Stanek (prowadzenie), Justyna Gurda, Nikola Latos, Katarzyna Bonar, Kamila Konewecka, Julia Baran, Julia Klimczyk, Nikola Kozioł, Amelia Kuchnecka, Oliwia Drewno, Aleksandra Szabłowska, Wojciech Pszczoła i Kacper Staniszewski.
Debiut w roli realizatorów dźwięku i multimediów zaliczyli Kacper Bąk (1a) i Wiktor Augustyn (1b).
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniały, inspirujący i skłaniający do refleksji program!
(AKo) [fotoreportaż]