Wielki sukces naszej uczennicy!
Magdalena Wiśniewska z klasy 3b(4) o profilu biologiczno-chemicznym została przyjęta do grona stypendystów poznawczych ogólnopolskiego Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Akcja Szkolnego Koła Caritas.
Spakuj tornister dla potrzebujących dzieci!
Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane do Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej.
1 X 2021 roku rozpoczęliśmy uroczyście Nowy Rok Hadesowy, pierwsze spotkanie miało charakter inauguracyjny do zaplanowanego na ten rok szkolny cyklu - Literackie Spotkania Hadesowe.
Reprezentanci wszystkich klas zmierzyli się dziś, z okazji Dnia Chłopaka, w konkursie o tytuł Mistera Szkoły. Przy gorącym dopingu swoich koleżanek i kolegów walczyli o zaszczytny tytuł. Konkurs zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marii Kabat.
27 września, w związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych, przedstawiciele klas rozegrali Językową Grę Terenową. Uczniowie zdobywali punkty w sześciu zadaniach sprawdzających wiedzę o realiach krajów anglojęzycznych.
W ramach doradztwa zawodowego, klasę 3b(4) o profilu biologiczno-chemicznym, odwiedził absolwent naszej szkoły Szymek Szmigiel, obecnie student 6 roku studiów lekarskich.
Wycieczka regionalno-integracyjna klas IA i IIA.
Rozpoczęliśmy od prelekcji ks. Mariana Fatygi w Skalbmierzu, następnie udaliśmy się na spacer po stradowskim grodzisku, a zakończyliśmy królewskim przyjęciem w byłym Pałacu Badenich, dzisiejszym Domu Pomocy Społecznej w Bejscach. [fotoreportaż]
Wycieczka, w której uczestniczyła klasa druga "b" liceum czteroletniego, z wychowawczynią Marylą Kabat i opiekunami: księdzem Sylwestrem Piwowarem i Łukaszem Łuszczyńskim, propagowała treści związane z poznaniem regionu naszego zamieszkania – „małej ojczyzny”.
Nasi uczniowie aktywnie wzięli udział w Biegu Fair Play. 7 września jest Światowym Dniem Fair Play ustanowionym (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.
4 września odbyła się X edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", która co roku przypada na pierwszą sobotę września. "Lekturą Polaków" w 2021 roku był dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Tradycją stało się, że patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje para prezydencka. Z tej okazji uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej wzięli udział w akcji Narodowego Czytania zorganizowanym przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. Dramat Gabrieli Zapolskiej czytali uczniowie klasy IIIB: Amelia Kuchnecka, Marta Marzec, Kacper Staniszewski, Julia Klimczyk i Stanisław Warchoł, którzy wcielili się w role bohaterów tragifarsy, dopełniając efekt starannie przemyślanymi kostiumami. Dziękujemy uczniom i opiekunce uczniów Marioli Czarny.
(tekst: Mariola Czarny) [zdjęcia]
Dziś rozpoczął się w naszej szkole kolejny rok szkolny. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście.
Spotkanie prowadziła - po raz pierwszy w nowej roli - pani Joanna Wrzesień, która od 1 września 2021 roku pełni funkcję dyrektora naszego Liceum.
Jubileuszowa, piąta edycja "Szkolnego Pikniku Integracyjnego" odbyła się w środę, 23. czerwca 2021 roku. Pogoda dopisała, wszystkie klasy przygotowały niezbędne akcesoria i zapasy spożywcze.
Pomysłodawczyni Pikniku, p. wicedyrektor Joanna Wrzesień, w tym roku jako temat przewodni zaproponowała inscenizację pary duetu zakochanych z lektury lub filmu w połączeniu z odpowiednim strojem i opisem prezentowanej sceny.
Rajd "ROWEROWE EKO" zorganizowała dla chętnych uczniów p. Ewa Wośko. Dodatkowo opiekę sprawowali Maria Kabat, Łukasz Łuszczyński, Agnieszka Sambór i ks. Sylwester Piwowar. Nasi rowerzyści pokonali trasę Kazimierza Wielka - Wiślica - Kazimierza Wielka korzystając z malowniczej ścieżki rowerowej, wiodącej drogą nieistniejącej już kolejki wąskotorowej. W Wiślicy zwiedzili tamtejszą bazylikę kolegiacką Narodzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie oprowadził ich ks. Wiesław Stępień oraz muzeum w Domu Długosza. Obowiązkowym punktem programu była degustacja lodów i odpoczynek na wiślickim rynku, a w drodze powrotnej postój na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.
Wyjazd był udany, pogoda dopisała, a wspólna aktywność na pewno sprzyjała integracji po długim okresie nauki zdalnej i braku kontaktu. [fotoreportaż]