Nawigacja
e-dziennik Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Deklaracja dostępności
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
Nowiny
2020-10-16: Zarządzenie w sprawie nauczania hybrydowego
WażneKazimierza Wielka 16.10.2020r.

Zarządzenie nr 17/2020
Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej
w sprawie czasowego przejścia szkoły na nauczanie hybrydowe.

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa dotyczącego przeciwdziałania i zwalczania coronawirusa oraz ogłoszeniem w powiecie kazimierskim żółtej strefy, wprowadzam w szkole od 17 października 2020r. nauczanie hybrydowe.
Admin dnia 19.10.2020 07:41:00 · Czytaj całość · 220 czytań · Drukuj
2020-09-30: Dzień Chłopaka w 2a4
Wydarzenia

Z okazji Dnia Chłopaka, dziewczęta z klasy 2a Liceum 4-letniego przygotowały swoim kolegom niespodziankę! Wszyscy wspólnie delektowali się pyszną pizzą, a chłopcy otrzymali życzenia oraz upominki - niespodzianki. Patrząc na zdjęcie w pełnej wielkości bez trudu zgadniecie jakie :-)
Admin dnia 30.09.2020 15:09:00 · Drukuj

2020-09-23: Instrukcja logowania do dziennika elektronicznego dla uczniów i rodziców
Ważne


Zapoznaj się z instrukcją logowania do e-dziennika
Admin dnia 23.09.2020 19:22:00 ·  Czytaj całość · 282 czytań · Drukuj

Regionalny Program Zdrowotny
WydarzeniaDrodzy rodzice!
Nasza szkoła aktywnie przyłączyła się do wsparcia w projekcie pn.: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego – jest to projekt kierowany przede wszystkim do osób zdrowych, a wszelkie działania są realizowane po to, aby zapobiec zachorowaniu na cukrzycę w przyszłości.
Wspieramy projekt poprzez upublicznienie informacji, co umożliwi dotarcie do szerszego grona osób.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją o projekcie - kliknij tutaj, aby pobrać/przeczytać.
Admin dnia 14.09.2020 18:41:00 · Drukuj

2020-09-05: Narodowe Czytanie "Balladyny"
WydarzeniaW sobotę, 5 września 2020 roku troje uczniów naszego Liceum wzięło udział w Narodowym Czytaniu "Balladyny” - dramatu Juliusza Słowackiego. Tym razem Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej zorganizowała Narodowe Czytanie w plenerze, przy świetlicy w Gabułtowie. Nasze Liceum reprezentowali, pod opieką Marioli Czarny i wsparciu Łukasza Łuszczyńskiego, uczniowie klasy 2B (4-letnie, grupa humanistyczna) - Amelia Kuchnecka, Julia Klimczyk i Stanisław Warchoł. (Relacja: M. Czarny) [fotografie]
Admin dnia 07.09.2020 09:23:00 · Drukuj

2020-09-01: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
WydarzeniaRozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 odbyło się inaczej niż zwykle, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny. Planowaliśmy spotkanie wszystkich klas na szkolnym boisku "Orlik", niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany. Dlatego w ogólnej uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej, wzięli udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, a klasy starsze reprezentowali uczniowie 2a. W tym czasie uczniowie pozostałych klas spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Na sali obecni byli także przedstawiciele grona pedagogicznego.
Po rozpoczęciu spotkania i odśpiewaniu hymnu, do zebranych zwrócił się pan dyrektor Włodzimierz Kruszyński. Powitał wszystkich po długim okresie przerwy, szczególnie serdecznie zwracając się do uczniów klas pierwszych. Przypomniał, że trudny okres pandemii wymaga od wszystkich respektowania odpowiednich postanowień i takiego zachowania, które zminimalizuje ryzyko zachorowania na cov-19. Złożył wszystkim życzenia, aby rozpoczynający się rok szkolny odbył się bez przeszkód i zachorowań.
Informacje porządkowe i organizacyjne podała pani wicedyrektor Joanna Wrzesień.
W trakcie spotkania minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej.
I tak, nietypowo, rozpoczęliśmy kolejny, 76. rok szkolny w historii naszego Liceum. Wszystkim życzymy powodzenia i ZDROWIA! [fotoreportaż]
Admin dnia 01.09.2020 18:17:00 · Drukuj

Kiermasz podręczników
Wydarzenia
Tradycyjnie na początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski organizuje kiermasz używanych podręczników.
Oferowane do sprzedaży książki prosimy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do pokoju nauczycieli wf do najbliższego piątku.
Podręczniki będą dostępne do zakupu od poniedziałku, 7 września - po odbyciu kwarantanny.
Zapraszamy!
Admin dnia 01.09.2020 17:10:00 · Drukuj

Komunikat
WażneDrodzy uczniowie.

W dniu 1 września 2020 roku o godz. 9.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Będzie to szczególny rok bo realizowany w warunkach stanu epidemii i związanej z nim koniecznością przestrzegania zaleceń sanitarnych.


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się na boisku Orlik i przyległym do niego parkingu.
Każda klasa będzie miała wyznaczony na boisku obszar, w którym będziecie zajmowali miejsca zachowując dystans społeczny - 1,5 m. Obowiązywać będą również maseczki. Plan wyznaczonych dla poszczególnych klas miejsc na boisku zostanie umieszczony w załączniku.
Druga część uroczystości - spotkania z wychowawcami - odbędzie w wyznaczonych salach.
Do sal będziecie udawali się zgodnie z przekazanym na bieżąco komunikatem.
Proszę o zachowywanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa maseczką.
Gdyby warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozpoczęcie roku szkolnego na boisku odbędą się tylko spotkania wychowawców z uczniami w wyznaczonych salach. W takim przypadku grafik przydziału klas do sal będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

Osoby chętne, będą mogły uczestniczyć we Mszy Św. rozpoczynającej rok szkolny w kościele p/w Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie się o godz. 8.00.

W celu zapewnienia bezpiecznego przebywania uczniów i pracowników w szkole został opracowany Regulamin funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Kazimiery Wielkiej od 1 września 2020r.
Proszę o stosowanie się do zaleceń znajdujących się w regulaminie.
Proszę Was o umożliwienie rodzicom zapoznania się z tym dokumentem.
Dyrektor Liceum
Włodzimierz Kruszyński

Pobierz Wewnętrzny regulamin funkcjonowania.

Plan rozmieszczenia klas w trakcie inauguracji roku szkolnego2020/21:


Admin dnia 29.08.2020 14:00:00 · Drukuj

Archiwum sukcesów z poprzednich lat
SukcesyZapraszamy do obejrzenia archiwum sukcesów z poprzednich lat
Admin dnia 02.03.2010 21:55:00 · Drukuj

Imieniny obchodzą
Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.110s
Content