Nawigacja
Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2018-09-03: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/18
WydarzeniaOficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbyło się tradycyjnie w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Uroczystość zgromadziła uczniów, dyrekcję i nauczycieli, a gościem honorowym był Starosta Kazimierski, pan Jan Nowak. Rodziców reprezentowała pani Agnieszka Belska - przewodnicząca Rady Rodziców. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i hymnem. Następnie dyrektor Włodzimierz Kruszyński powitał wszystkich przybyłych, szczególnie serdecznie zwracając się do uczniów klas pierwszych z podziękowaniem za wybór naszej szkoły.

W dalszej części pan Dyrektor podał kilka informacji o nadchodzącym roku szkolnym: do naszego Liceum będzie uczęszczać 226 uczniów (w tym 82 w klasach pierwszych), w szkole pracuje 22 nauczycieli. Ten rok jest szczególny - obchodzimy 100-lecie niepodległości Polski. Nasza szkoła podjęła i będzie realizować wiele działań, których celem jest przybliżenie i uczczenie tej Rocznicy.
W tym roku szkolnym będziemy także obchodzić 50-lecie Młodzieżowego Klubu "HADES".
Najważniejsze cele dydaktyczne, to utrzymanie wysokiego poziomu nauczania oraz uzyskanie dobrego wyniku z egzaminu maturalnego. Zwracając się do klas pierwszych życzył dobrej i szybkiej adaptacji w nowym środowisku, a pomocą będą im służyć dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie klas starszych. Do uczniów klas drugich p. Dyrektor zaapelował, aby nie zmarnowali tego roku, w którym rozpoczynają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Uczniom klas trzecich życzył, aby dobrze wykorzystali ten ostatni rok przygotowań do matury i wspólną pracą z nauczycielami osiągnęli jak najlepsze wyniki.
Wszystkim uczniom złożył życzenia samych wysokich ocen, satysfakcji z osobistego rozwoju, sukcesów w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.
Zabierając głos, pan starosta Jan Nowak przypomniał symbolikę daty 1. września, który jest symbolem utraty niepodległości przez nasz kraj, kiedy to 79 lat temu uczniowie nie mogli rozpocząć nauki w szkołach z powodu wybuchu wojny. Zaprosił wszystkich do udziału w obchodach najbliższego Święta Niepodległości.
Podkreślił rolę Klubu "HADES", który obchodzi okrągły jubileusz istnienia. Pan Starosta wspomniał również, że w tym roku przypada rocznica 20-lecia istnienia Powiatu Kazimierskiego i przybliżył zadania i cele powiatu w zakresie edukacji.
Miło nam bardzo, że Pan Starosta nazwał nasze Liceum "ambasadorem edukacyjnym na terenie powiatu kazimierskiego".
Na zakończenie złożył życzenia: trzecioklasistom jak najlepszego zdania matury, uczniom klas pierwszych dobrej, spokojnej adaptacji w nowej szkole. Dyrekcji i nauczycielom życzył sukcesów i powodzenia we wspólnej realizacji wyznaczonych celów.

W dalszej części minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar, jakie nasz naród poniósł w wyniku II wojny światowej.

Zabierając głos, pani Agnieszka Belska życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego, żeby wszystkie osoby które łączy LO w Kazimierzy Wielkiej czuły się tak samo potrzebne i ważne dla całej szkolnej społeczności.

W imieniu uczniów głos zabrała Gabriela Leśniak (3c) - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Cytując naszą patronkę, Marię Curie-Skłodowską - "Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie" - życzyła wszystkim samych sukcesów, uczniom dobrych ocen, a nauczycielom wiele cierpliwości i wytrwałości.

W dalszej części p. dyrektor wręczył dyplomy i upominki nauczycielom obchodzącym jubileusze pracy zawodowej. W tym roku są to: Kazimierz Maj, Piotr Łukasiewicz, Joanna Wrzesień, Agnieszka Sambór, Magdalena Bucka, Beata Niebylicka oraz Ewa Wośko. Jubilaci otrzymali także gratulacje od pani Przewodniczącej i Pana Starosty.
Na zakończenie części oficjalnej pan dyrektor poprosił wicedyrektor Joannę Wrzesień o wręczenie legitymacji szkolnych dziesiątce uczniów, którzy w trakcie rekrutacji uzyskali najwyższą liczbę punktów. Gratulacje uczniom złożyli dyrektor Kruszyński i Starosta Nowak.
Pani wicedyrektor Joanna Wrzesień podała komunikaty i informacje porządkowe dotyczące kiermaszu używanych podręczników, przedstawiła wychowawców klas pierwszych, którymi są: Katarzyna Najman, Mariola Czarny i Anna Adamusik; podała także przydział sal na spotkania z wychowawcami oraz zwróciła uwagę, że przejście klas do budynku Liceum odbędzie się pod opieką wychowawców.
Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru przez Poczet Sztandarowy.
Po przejściu do szkoły uczniowie klas pierwszych spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie powitał ich dyrektor Włodzimierz Kruszyński, przedstawił wychowawców i zaprosił do zapoznania się ze szkołą, życząc powodzenia i jak najlepszych wyników w nauce.
Klasy starsze spotkały się z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty. Powodzenia :-)
[fotoreportaż]

Admin dnia 03.09.2018 Drukuj
Imieniny obchodzą
Maria, Magdalena, Albin, Pankracy, Milena
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2019 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.097s
Content