Nawigacja
e-dziennik Harmonogram Klauzula informacyjna Sprawozdanie finansowe Szukaj Sukcesy Dokumenty szkolne Dyżury nauczycieli Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Rada Rodziców Ubezpieczenie Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Deklaracja dostępności
Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Doradztwo zawodowe Biblioteka Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
2018-04-24: Dzień Otwarty 2018
Naszą ideą jest SEMPER IN ALTUM – ZAWSZE WZWYŻ!!!!
24 kwietnia 2018 roku w Naszej Szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty.
Miał na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom.

Koordynatorami całego projektu i przebiegu Dnia Otwartego Szkoły były Małgorzata Kosałka i Maria Kabat.
W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie licznych placówek gimnazjalnych z Kazimierzy Wielkiej, Opatowca, Wielgusa, Ostrowa, Klimontowa, Skalbmierza, Czyżowic, Cieszków, Koszyc, Topoli.
W sumie odwiedziło nas 241 gimnazjalistów!!!

Przybyłych gości w progach szkoły witała Patronka Szkoły Maria Curie-Skłodowska wraz z mężem Piotrem Curie, w rolę których wcielili się Wiktoria Klimek i Patryk Bienias z klasy Ib.
Przyszłych licealistów przywitał na sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Włodzimierz Kruszyński, który zaprezentował ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Zwrócił uwagę na liczne sukcesy naszych uczniów na olimpiadach, konkursach, a przede wszystkim egzaminach maturalnych! Starał się przekonać Gości, że nasze liceum oferuje im nie tylko edukację na najwyższym poziomie, ale zapewni im możliwość rozwoju artystycznego, sportowego oraz pozwoli nawiązać kontakty z rówieśnikami w Europie. Pan Dyrektor szczególnie podkreślił, że każdy, kto zdecyduje się zostać naszym uczniem, może liczyć na indywidualną pomoc w obszarach edukacyjnym, opiekuńczym i wychowawczym. Na zakończenie spotkania ogólnego na sali gimnastycznej zaprezentowany został program artystyczny pt. „Wiosna w Liceum” przygotowany przez Mariolę Czarny, w wykonaniu uczniów klasy IIc. Wprowadził nas w radosny, słoneczny nastrój wiosny. Finalnym elementem programu był wiersz-parafraza „Pana Tadeusza”, który sugerował, że kto raz zobaczy wiosnę w kazimierskim liceum zwiąże się z nim na zawsze.

Nauczyciele oraz licealiści postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie! Zaprezentowano stoiska promujące poszczególne profile: Politechniczny, Medyczny, Humanistyczny, Biznesowy i Społeczny.
Za oprowadzanie Gości po szkole byli odpowiedzialni Specjalni Przewodnicy, którzy starali się jak najlepiej zapoznać ich ze swoim liceum. Tego dnia wszystkie sale w szkole były otwarte. W każdej czekali uczniowie klas o profilu związanym z konkretnym przedmiotem, gotowi odpowiedzieć na każde nurtujące gimnazjalistów pytania, opowiedzieć, jak wygląda nauka w liceum oraz włączyć do wspólnych działań.
Przybyli mieli także okazję zobaczyć, jak pracuje Samorząd Uczniowski, poznać działalność Szkolnego Wolontariatu, zagłębić się w tajniki Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Erasmus+. Stoisko przygotowane przez Edytę Kwiecień i uczniów uczestniczących w projekcie prezentowało międzynarodową współpracę Naszej Szkoły z 5 placówkami partnerskimi z Włoch, Francji, Anglii, Finlandii i Turcji. Uczniowie zaprezentowali film nagrany podczas realizacji projektu w Finlandii. Niewątpliwą atrakcją stał się anglojęzyczny film fabularny na temat uzależnień opracowany przez uczniów klasy IIa i c realizujących program rozszerzony z języka angielskiego. Gimnazjaliści mogli również sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego w Multimedialnym Quizie z użyciem smartfonów, w którym nagrodami były słodycze oraz gadżety promujące szkołę.
Na miłośników zajęć praktycznych czekały także różnorodne zajęcia warsztatowe:
Teatralne: „I ja mogę być aktorem” przygotowane przez Mariolę Czarny i Agnieszkę Sambór. Pod batutą animatorów teatralnych z klasy II c gimnazjaliści mieli możliwość wyzwolić z siebie artystyczne zdolności. Przygotowana do tego celu specjalna sala ze szczelnie zasłoniętymi oknami stwarzała teatralny nastrój i dawała upust aktorskiej fantazji.
Fotograficzne: „Co w trawie piszczy?, czyli okiem obiektywu na otaczający nas świat” przygotowane przez Agnieszkę Buczak i ucznia klasy IIIb Szymona Świecę – Laureata II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”. Gimnazjaliści z zainteresowaniem uczestniczyli w prelekcji fotografii. Mieli możliwość oglądać tematyczną wystawę zdjęć, wziąć udział w Quizie sprawdzającym wzrokową pamięć i podstawowe wiadomości o sztuce fotografowania. Był także czas na rozmowę o szkole i zadawanie pytań. Jako zwieńczenie zajęć oglądnęli film z podkładem muzycznym ukazujący Kazimierzę Wielką w perspektywie kolażu muzyczno-fotograficznego.
Historyczne: „Poznaj przeszłość własnego regionu” i „Prezentacja zagranicznych wyjazdów edukacyjnych” zorganizowane przez Kazimierza Maja. Uczniowie przedstawili zagraniczne wyjazdy edukacyjne w formie prezentacji multimedialnych. Pierwszy wyjazd został zorganizowany w rejony Północnych Włoch z uwzględnieniem architektury i historii Wenecji, Rzymu, Asyżu, San Marino i innych. Zainteresowanie wzbudził wyjazd na Ukrainę „Śladami bohaterów Trylogii”. Uczniowie również mieli okazję zobaczyć i zachwycić się najpiękniejszymi miastami Zachodniej Europy: Paryż, Strasburg, Bruksela…
Matematyczne: „Gry logiczne” opracowane przez Katarzynę Najman. Przyszli matematycy mogli się zmierzyć z zagadkami, które były doskonałym treningiem kreatywności i logicznego myślenia.
Fizyczne: „Dlaczego fizyka?” prowadzone przez Joannę Wrzesień. W pracowni fizycznej w ruch poszła maszyna elektrostatyczna, pompa próżniowa, półkule magdeburskie, światłowód, bimetal... Badano przewodnictwo świetlne materiałów. Wykorzystano kaszę mannę do demonstracji pól elektrycznych, plastelinę do prawa Archimedesa. Przeprowadzono także quiz z szalonymi rodzynkami.
Medyczne: Kolejnym wyzwaniem dla przybyłych w mury naszego liceum okazały się doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne przeprowadzane na stoisku profilu medycznego przygotowane przez Iwonę Stankiewicz-Siudak wraz z uczennicami tego profilu. Licealiści odkrywali naukowe tajemnice, np. wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, denaturacja białka, topienie oleju, osmoza i ...tym razem tańczące rodzynki. Przeprowadzono obserwacje mikroskopowe, a Goście mogli nawet samodzielnie sporządzić preparat z cebuli i ziemniaka. Z kolei dla miłośników rozwiązywania krzyżówek przygotowano pytania dotyczące genetyki, np. jak dziedziczą się grupy krwi u ludzi? Obserwowano również preparaty formalinowe oraz szkielety zwierząt. Poznawali budowę i funkcje narządu wzroku – w roli głównej „świńskie oko”!!!
Na koniec i na tym stoisku odbył się quiz biologiczny z nagrodami i niespodziankami.
Geograficzne: „Pomiary środowiska w otoczeniu szkoły” dokonywane przez Łukasza Łuszczyńskiego i jego uczniów.
Informatyczne: „Komputer, robot? Lubię to!” i „Konkurs Informatyczny” przygotowane przez Andrzeja Kocerbę. Zaprezentowano Robota Kaja w całości skonstruowany i nieustannie rozbudowywany przez uczniów naszego liceum. W pracowni informatycznej odbyła się II edycja quizu wiedzy informatycznej z wykorzystaniem smartfonów. Słodkościami nagradzano tych, którym udało się rozpoznać i nazwać drobne części komputera. Loteryjka kodów to kolejna kusząca atrakcja zapewniająca 10 kuponów anulujących "jedynkę" oraz 5 pendrive - do odebrania w roku szkolnym 2018/2019.
Gimnazjaliści mogli także zapoznać się z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Były to warsztaty Sportowe:”Moda na sport” i Konkurs „Darta” przygotowane przez Magdalenę Bucką i Przemysława Pytla. W Bibliotece Szkolnej czekała na uczniów prezentacja Klubu Europejskiego ukazująca dorobek wymiany polsko-niemieckiej i współpracę z Uniwersytetem Wiedeńskim przygotowana przez Romana Litwiniuka i Ewę Wiejachę. Wielką popularnością wśród gimnazjalistów i licealistów cieszyła się zabawa Karaoke: „Śpiewaj razem z nami” zorganizowana przez Beatą Niebylicką. Tańcom i śpiewom nie było końca, a radosny nastrój udzielił się również nauczycielom. Zwieńczeniem tego radosnego dnia był Konkurs Wiedzy o Szkole, w którym gimnazjaliści bardzo chętnie wzięli udział i wykazali się doskonałą znajomością naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że nasza szkoła spełniła oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich, już jako LICEALISTAMI spotkamy się we wrześniu 2018 roku.
Do zobaczenia!!!!!
Opracowanie: Agnieszka Buczak i Agnieszka Sambór

Zapraszamy do obejrzenia fotografii:
galeria 1 (fot. Andrzej Kocerba)
galeria 2 (zdjęcia z warsztatów fotograficznych, fot Szymon Świeca 3b

Admin dnia 24.04.2018 Drukuj
Imieniny obchodzą
Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
Szkoła w mediach
Z naszej galerii...
©2003-2021 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.102s
Content