Nawigacja
Strona główna Szukaj Sukcesy Historia Patronka Dyrektorzy Kadra Samorząd Uczniowie Absolwenci - album Absolwenci - lista Księga gości Forum
Biblioteka e-learning Hades Comenius Erasmus+ Pobierz Linki Nowiny Galeria Kontakt Nowiny archiwalne Sukcesy archiwalne Archiwum www Notka licencyjna
English Deutsch Français Italiano Suomi Türk
Tagi - angielski
WSZYSTKIE TAGI
2018-12-19: Konkurs Poezji w Języku Angielskim
19.12.2018 troje uczniów z naszego liceum wzięło udział w X Świętokrzyskim Konkursie Poezji w Języku Angielskim. Zadaniem uczestników była recytacja dwóch dowolnie wybranych wierszy z kanonu podanego przez organizatorów.

2016-04-15: Dwujęzyczne Świętokrzyskie
Dnia 15 kwietnia grupa 15 uczniów z klas Ia, Ib i Id wzięła udział w konferencji plenarnej w ramach projektu Dwujęzyczne Świętokrzyskie. To już kolejne z cyklu spotkań młodzieży z językiem angielskim. Odbyło się ono w gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.
Tytuł spotkania brzmiał: „Grow Your Talent, Bring More Value – Language In the Fulfilment of your Personal Mission”. Organizatorami byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Cambridge English Language Assessment oraz II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.
2015-11-06: Konferencja "Dwujęzyczne Świętokrzyskie", Kielce
W piątek, szóstego listopada 2015 roku, w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, odbyła się konferencja zatytułowana ,,Billingual – a Wealth of Opportunities'' (,,Dwujęzyczność – wiele możliwości''). Jej uczestnikami było piętnaście osób z naszej szkoły wraz z opiekunem, Anną Adamusik.
2015-01-30: Projekt "Dwujęzyczne Świętokrzyskie"
Nasze liceum, jako jedna z pierwszych szkół w województwie, zostało zaproszone do udziału w projekcie zaproponowanym przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Pana Adama Jarubasa, pod hasłem "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Celem tej inicjatywy jest dążenie do prowadzenia jak największej liczny zajęć szkolnych w języku angielskim, zgodnie z teorią CLIL (Content and Language Integrated Learning), co umożliwi jak największej liczbie mieszkańców naszego województwa nabycie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Sprawiłoby to, że młodzi ludzie mieliby o wiele większe szanse w znalezieniu pracy w kraju i za granicą, pomogło w przyszłym dokształcaniu korzystając z zasobów anglojęzycznych i uczyniło z nich ludzi otwartych na obywateli innych krajów, ich kulturę i obyczaje.
Erasmus+

Imieniny obchodzą
Danuta, Julian, Szymon, Daniel
Pomagamy innym
Szkoła w mediach
HADES
50 LAT
Młodzieżowego
Klubu
HADES
Z naszej galerii...
©2003-2019 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej | Serwis prowadzi Andrzej Kocerba

Wygenerowano w 0.103s
Content